Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Jól haladnak és igen termékenyek a tárgyalások Görögországgal - mondta a Nemzetközi Valutaalap (IMF) vezérigazgatója, Christine Lagarde a hét végén Rijádban, az olajtermelő arab országokban tett körútja szaúd-arábiai állomásán.
Az IMF, az Európai Bizottság és az Európai Központi Bank - a hitelező trojka - képviselői ezekben a hetekben vizsgálják Athénban, hogy kiutalható-e a Görögországnak tavasszal odaítélt második, 130 milliárd eurós nemzetközi mentőprogram következő részlete. Ettől függ Görögország számára közvetlenül a fizetőképesség megtartása, Európa számára pedig alkalmasint az euróövezet megőrzése a mostani formájában.
A görög kormánnyal zajló tárgyalások témája most a szerkezeti reform, a finanszírozás és az adósságtörlesztés fenntarthatósága - mondta az IMF vezetője.
Christine Lagarde egyebekben megköszönte az érintett arab országoknak, hogy az olajárak és az olajtartalékok jó kezelésével hozzájárulnak a világgazdaság stabilizálásához.
Ez utóbbiról más vélemények is vannak: a nagy nyugati importőröket képviselő Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) vezetője a múlt hónapban aggasztónak nevezte, hogy június óta 20 százalékkal drágult a kőolaj a szabadpiacon.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.