Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az áremelkedés okozta látszatpluszt leszámítva 2 százalékkal csökkent az ötszázas toplista cégeinek összforgalma 2012-ben - írja e heti számában a HVG. Még rosszabb lenne a kép néhány növekedési rekordernek a magyarországi gazdaságtól többé-kevésbé független produktuma nélkül.
Magyarország ebben is jobban teljesít; már a második recessziója is megvolt, noha még csak öt éve tört ki a válság - írja legújabb számában a HVG.
A 27 akkori EU-ország közül a hatodik legdrasztikusabb, 1,7 százalékos tavalyi GDP-csökkenéssel összhangban a legnagyobb hazai vállalatok árbevételének reálértéke is kisebb lett. Igaz, az inflációt figyelmen kívül hagyva a HVG-toplistában szereplő ötszáz cég 44,8 ezermilliárd forintos összforgalma 2,4 százalékkal meghaladta az előző évit.
Csakhogy ez a plusz jócskán elmarad az ipari termelői árak belföldön 5,3, az exportban pedig 3,6 százalékos emelkedésétől; ezekkel korrigálva, azaz reálértéken az ötszáz toplistás cég szerény nominális növekedése már 2 százalékos csökkenést jelent.
Az ötszáz legnagyobb hazai vállalat toplistáját az e heti HVG-ben olvashatják.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.