Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A világ vezető gazdasági lapja hosszan ír arról, amit az illiberális demokráciában itthon csak kultúrharcnak hívnak. Alföldi Róbert színész-rendező az öncenzúráról nyilatkozott.
Felépítettek egy rendszert, ami most már magától működik és teszi a dolgát. A színházi igazgatókat, a kultúráért felelős hivatalok vezetőit már nem kell felhívni vagy behívni a minisztériumba, mindenki tudja, mit várnak el tőle – mondta a Financial Timesnak Alföldi.
A Nemzeti Színház egykori vezetője példákat is említ az öncenzúrára, a Billy Eliot-ügy mellett szól a a Magyar Időkben a kommunizmus pártolásával vádolt Frida Kahlo-kiállítást és a Petőfi Irodalmi Múzeumot vezető Prőhle Gergely elleni támadásokról is.
A lap emlékeztet, hogy az Orbán-kormány az oktatás átszabásával, a kulturális ás akadémiai élet átalakításával indított harcot az Orbán szerint túlzottan liberális honi szereplők ellen, az FT szót ejt a CEU-ról és az óvodai hazafias nevelésről is.
A Political Capital vezetője, Krekó Péter arról beszél a cikkben, hogy a mostani kultúrharc lényege nem más, mint az, hogy a Fidesz az oktatás és a kultúra fölött is átvenné a hatalmat.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.