szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az orosz energiáról való leválás magasabb energiaárakat hoz majd Németországnak.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Olaf Scholz német kancellár vasárnap a német az ARD televíziónak arról beszélt, hogy az oroszoktól való energiafüggetlenség magasabb energiaárakkal fog járni – írta meg a Reuters.

Scholz szerint ezen a tényen az sem segítene, ha a bezárás előtt álló atomerőművek működését meghosszabbítanák. Ugyanakkor a széntüzelésű erőművek üzemeltetési idejét rugalmasan hozzá tudják igazítani a helyzethez. A német kancellár a múlt hét során egy nagyjából 17 milliárd eurós energiatámogatási csomagot is összeállított, ami az orosz energiahordozókról való leválást kívánja segíteni.

Németországban a megmaradt hat atomerőműből hármat 2021 végén zártak be, a maradék hármat pedig 2022 végével állítanák le.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!