A Lidl, a H&M és a Zara tulajdonoscége a gyártási költségeknél is kevesebbet fizet a bangladesi ruhagyáraknak

A dél-ázsiai ország brit piacra termelő ruhagyárai közül ezret kérdeztek meg egy felmérésben, amelyből az derült ki, hogy több multi sem volt hajlandó többet fizetni a pandémiát megelőző költségeknél.

  • hvg.hu hvg.hu
A Lidl, a H&M és a Zara tulajdonoscége a gyártási költségeknél is kevesebbet fizet a bangladesi ruhagyáraknak

A Lidlt, a Zara tulajdonoscégét, az Inditexet, és a H&M-et is azzal vádolják, hogy a világjárvány idején a bangladesi ruházati beszállítóknak a gyártási költségeknél is kevesebbet fizettek, így a gyáraknak a törvény által előírt minimálbérek kifizetése is komoly tehertétel – írja a Guardian.

Egy felmérés során, amelyben ezer, a brit kiskereskedők számára ruhákat gyártó vállalkozást vizsgáltak meg, a Lidl beszállítóinak 19, az Inditex beszállítóinak 11, és a H&M beszállítóinak 9 százaléka fogalmazott meg ilyen állítást.

E négy márka, valamint a Tesco és az Aldi beszállítóinak többsége azt mondta a kutatóknak, hogy majdnem két évvel azután, hogy a Covidot globális járvánnyá nyilvánították, ugyanannyi pénzt kapnak, pedig a nyersanyag- és termelési költségek időközben ugrásszerűen megnőttek.

A vádakra a cégek eltérően reagáltak, a Lidl például elmondta, hogy nagyon komolyan veszik, hogy az ellátási láncban mindenki megkapja a minimálbért.

Az Inditexnél arról beszéltek, hogy minden egyes szállítmányért garantáltan fizettek, a beszállítóknak olykor kedvező hiteleket is kijártak a helyi pénzintézeteknél. A H&M nem kommentálta a történteket.

(Nyitóképünk illusztráció)

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A végtelen lehetőségek iparága

Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.

Az Otthon Start hitel tényleg a csalárd osztogatás állatorvosi lova

Az Otthon Start hitel tényleg a csalárd osztogatás állatorvosi lova

Hangulatjavító intézkedések özönét zúdítja a kormány a választókra a Pride után, de még a támogatott lakáshitel is arról szól, hogy az állam kivonul a család- és szociálpolitikából, és a felelősséget az egyénre tolja. Hogyan járhatnak jól a magas jövedelműek az új kedvezményes hitellel? Miért maradnak ki a közszféra dolgozói ebből az osztogatásból is? Mi történne, ha nálunk is lengyel mintára emelnék a nyugdíjakat? Három szakértőt kérdeztünk.