Izraelnek szánt, egymilliárd dolláros fegyverszállítmányt vitt a Kongresszus elé az amerikai külügyminisztérium
A nagyobb külföldi fegyverszállítmányokra vonatkozó kormányzati tervek felülvizsgálatát a Szenátus és a Képviselőház külügyi bizottságai végzik.
hvg.hu
Az amerikai külügyminisztérium egy Izraelnek szánt, 1 milliárd dolláros fegyverszállítási segélycsomagot tett le a Kongresszus elé – írja a Guardianamerikai kormányzati forrásokra hivatkozva.
A legújabb fegyvercsomag harckocsilövedékeket, aknavetőket és páncélozott harcjárműveket tartalmaz – mondta az egyik tisztviselő.
Joe Biden amerikai elnök a múlt héten közölte, hogy felfüggesztette több Izraelnek szánt bomba leszállítását, mivel aggályosnak tartotta, hogy azokat a Gáza déli részén fekvő Rafah városának nagyszabású inváziójához használnák fel.
Jake Sullivan, a Fehér Ház nemzetbiztonsági tanácsadója hétfőn újságíróknak elmondta, hogy az Egyesült Államok továbbra is biztosítja a múlt hónapban elfogadott 26 milliárd dolláros kiegészítő finanszírozási törvényben lefektetett katonai segítséget, de a Fehér Ház szünetelteti a bombák átadását, mert ahogyan Sullivan fogalmazott: „nem hisszük, hogy sűrűn lakott városokra kellene ledobni őket”.
Az időzítés az, ami igazán jelentőssé teszi ezt az ügyet, ugyanis Antony Blinken külügyminiszternek május 8-án be kell számolnia a Kongresszus előtt arról, hogy hitelesnek tarja-e Izrael garanciáit arra, hogy a nemzetközi humanitárius törvények betartásával használja fel az USA-tól kapott fegyvereket.
A nagyobb külföldi fegyverszállítmányokra vonatkozó kormányzati tervek felülvizsgálatát a Szenátus és a Képviselőház külügyi bizottságai végzik.
Biden ismételten arra szólította fel Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt, hogy ne szállja meg Rafahot anélkül, hogy biztosítaná a civilek védelmét.
Az, hogy az újraválasztásért kampányoló Biden támogatja Izraelt a Hamász elleni háborúban, politikai teherként jelent meg az elnök számára, különösen azért, mert a demokraták fiatalabb generációja ezt ellenzi.
A New York-i Közkönyvtár kiállítása bemutatja, hogyan vált egy nagyváros lapja nemzetközi tényezővé. A magazin egy évszázad alatt öt főszerkesztőt fogyasztott el, Adam Gopnik, a lap főmunkatársa néggyel is dolgozott.