szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Csütörtökön 10 fok körüli hőmérséklet várható, de országszerte beborul majd.

Csütörtökön a Dunántúl nagyobb részén általában erősen felhős vagy borult marad az ég, másutt délelőttig még lehetnek kevésbé felhős körzetek. Reggelre elsősorban a Dunántúlon és az Alföld közepén akár többfelé köd is képződhet, ami délelőtt feloszlik.

Délig szitálás vagy kisebb eső leginkább a Nyugat-Dunántúlon lehet. Délután viszont már országszerte megvastagszik a felhőzet, és egyre nagyobb területen ered el az eső, az Alföldön intenzívebb záporok is megjelennek, egy-egy helyen az ég is megdörrenhet.

A délkeleti szél napközben a középső megyékben megélénkül, a Dél-Alföldön néhol erős széllökés is lehet.

A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 10 és 15, a Nyugat-Dunántúlon 6, 10 fok között valószínű.

Mivel hidegfront jellegű hatás várható, ezért a különösen érzékenyeknél előfordulhat fejfájás, migrén, illetve szédülés. Erősödhetnek a reumatikus, valamint az ízületi fájdalmak, ingadozhat a vérnyomás és hosszabbá válhat a reakcióidő – írja az Országos Meteorológiai Szolgálat.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Trump elhalasztotta egyes mexikói termékek megvámolását

Trump elhalasztotta egyes mexikói termékek megvámolását

Kamatot vágott az Európai Központi Bank

Kamatot vágott az Európai Központi Bank

Baleset miatt több kilométeres a dugó az M3-as és az M2-es budapesti bevezetőjén

Baleset miatt több kilométeres a dugó az M3-as és az M2-es budapesti bevezetőjén

A BYD együttműködne a Teslával a hagyományos hajtású autók eltüntetéséért

A BYD együttműködne a Teslával a hagyományos hajtású autók eltüntetéséért