szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Gyakran erősen megnövekszik a felhőzet és délen többfelé, másutt elszórtan valószínű eső, zápor, helyenként zivatar is kialakulhat - jelenti az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Kedden helyenként megélénkül az északnyugati szél, szerdán többfelé megerősödik az északi, északkeleti szél. Zivatarok környezetében viharos széllökések is lehetnek. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 7, 12, a legmagasabb nappali hőmérséklet szerdán 15, 20 fok között alakul.
 
A Kelet-európai-síkság fölött ciklon örvénylik, amelynekhatására arrafelé gyakran erősen felhős az ég és többfelé esik az eső, záporeső. Szintén ciklon okoz felhős, csapadékos időt Izland térségében. A mediterrán térségben is sok a felhő, többfelé esik az eső. Ugyanakkor a Brit-szigetek, a Skandináv-félsziget nyugati része, valamint Franciaország fölött anticiklon helyezkedik el. A felsorolt területeken túlnyomóan napos az idő, csapadékról nem érkezik jelentés.  Szárazföldünk nagy részén hűvös van, a csúcshőmérséklet általában 12 és 18 fok között alakul. Ennél jóval melegebb van Európa nyugati és déli vidékein, ahol a délutáni órákra 21, 27 fok közé melegszik fel a levegő, sőt a Pireneusi-félszigeten 30, 35 fokot mérnek. 

A Kárpát-medence fölé a következő 24 órában délnyugat felől egyre nedvesebb levegő érkezik, ezért ismét többfelé várható csapadék.
 

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Tech

A globális felmelegedés rettenetes hideget hozhat Európára

A Golf-áramlat az utóbbi években jelentősen meggyengült, s egyre kevesebb meleg tengervizet képes szállítani a Brit-szigetek és Észak-Európa körzetébe, aminek Európa drasztikus lehűlése lehet a vége. Paradox módon mindezért a globális felmelegedés a felelős.

Panoráma Tech

A globális felmelegedés és a trópusi viharok

Az elmúlt 30 év alatt a trópusi viharok pusztító képessége kétszeresére nőtt, miközben a tengervíz átlaghőmérséklete csak alig fél fokkal emelkedett, és a két dolog között van összefüggés – állítja Kerry A. Emanuel, az amerikai MIT egyetem atmoszféra-kutatója, aki elméletét a Nature című brit tudományos folyóiratban ismertette.