szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A terézvárosi Nagymező utcában a tervezett mélygarázs építési területét az ügyészségi vizsgálat ellenére hétfőn elkerítették - tájékoztatott a Védegylet.

A Védegylet a távirati irodához hétfőn eljuttatott közleményében emlékeztetett arra, hogy az építkezés leállítása érdekében több terézvárosi lakos levélben fordult a VI. kerület jegyzőjéhez. Mint írják, a jegyző arra hivatkozva nem válaszolt az építkezés leállítását követelők levelére, hogy a Budapesti Törvényességi Felügyeleti Ügyészség még nem zárta le a vizsgálatot az ügyben.

A közlésben felhívták a figyelmet arra, hogy "a Jókai téri mélygarázs esetében a Fővárosi Bíróság csaknem minden pontban igazat adott a helyi lakosoknak és civil szervezeteknek. A Nagymező utcai mélygarázs esete pedig erre kísértetiesen hasonlít. Ezért képtelen a jegyző válaszolni".

Deák Erzsébet, a kerület jegyzője a Nagymező Utcáért Érdekvédő Egyesület képviselőivel november 29-én folytatott tárgyalás során azt közölte, hogy mérlegeli az egyesület azon kérését, amely a mélygarázs építési munkálatainak leállíttatására vonatkozik.

A Védegylet a dokumentumban felhívta a figyelmet arra, hogy a Nagymező utcai fasor védett, illetve több vonatkozó rendelet a feltétlen megóvását írja elő. Terézváros engedélyezte 11 fa kivágását, továbbá hiányzik a házak állagfelmérése, statikai vizsgálata, a geológia szakhatóság hozzájárulása - fűzték hozzá.

Deák Erzsébet hétfői levelében azt tudatta, hogy a mélygarázs építkezésének leállításáról legkésőbb december 11-ig hoz döntést. A jegyző álláspontja szerint a Jókai téri mélygarázs ügye - mint minden építésügyi hatósági eljárás - egyedinek számít, nem hasonlítható más esetekhez.

Rámutatott arra, hogy "a fasorra, az átlagfelmérésre, a geológiai szakhatóság hozzájárulására vonatkozó felvetéseket a Fővárosi Főügyészség törvényességi felügyeleti vizsgálat keretében vizsgálja, a majdan meghozott döntését hatóságom magára nézve kötelezőnek ismeri el". Úgy látja, "újabb botrány alakul Terézvárosban, de egészen biztos, hogy azt nem a hivatal vagy az önkormányzat gerjeszti".
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Itthon

Dobra vert paloták II.

Az Andrássy út. 21. műemlék-épületét a terézvárosi önkormányzat 2004 szeptemberében adta el egy kft-nek. Ebbe a lakók nem nyugodtak bele, így az ügylet egyelőre a bíróságokon folytatódik. A kérdőjelek sokasodnak.

MTI Gazdaság

Jelentős áremelkedés várható Terézvárosban

Az Autóker Holding Rt. 5 milliárd forintos beruházással 200 lakásos társasház építését kezdte meg Budapest VI. kerületében, a Szondi utcában. A beruházáshoz kapcsolódva 30 millió forintos költséggel felújítják a környékbeli házak homlokzatát.

Sipos Anett Itthon

Nyomoznak a terézvárosi politikusok ügyében

Ahogy arról a hvg.hu már többször beszámolt, a világörökség részét képező Andrássy úton a VI. kerület talán legértékesebb ingatlanjai valódi értékükhöz képest döbbenetesen alacsony áron cserélnek gazdát. Ez másoknak is feltűnt. Terézvárosi önkormányzati képviselők ellen nyomozást rendelt el a Legfőbb Ügyészség különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés alapos gyanúja miatt. Ha a vád bebizonyosodik, kettőtől nyolc évig terjedő börtönbüntetés szabható ki. Az önkormányzati politikusokat nem illeti meg a mentelmi jog.

MTI Itthon

Illés: tévedés a Nagymező utcai mélygarázs

Illés Zoltán szerint nem oldaná meg, sőt növelné a VI. kerület közlekedési problémáit a Nagymező utcába tervezett mélygarázs építése, amelynek megépítése szerinte törvénybe ütköző.

Itthon

Andrássy úti paloták - dobra verve I.

Vajon miért ér az Andrássy út 3. „csak” 328 millió forintot, és a Divatcsarnok 3,6 milliárdot, mikor mindkettőben Lotz Károy freskói találhatók, azzal a különbséggel, hogy az Andrássy út 3-ban több falfestmény van? Miért szavazza meg a VI. kerületi önkormányzat a ház kisajátítását egy olyan, még éppen bejegyzés alatt álló, 3 milliós törzstőkéjű kft-nek, amelynek ügyvezetői huszonévesek, ismeretlenek az ingatlanberuházók körében és még saját tőkéjük sincs? Miért nem érvényesíthették a bérlők elővásárlási jogaikat? Miért bukkannak fel rendre azonos cég- és személynevek VI. kerületi ingatlanügyletek kapcsán? E rejtélyeknek próbál utánajárni háromrészes cikkünk és videóriportunk.

Itthon

Dobra vert paloták III.

A VI. kerületi városvezetés tíz nagyértékű lakóingatlanját értékesítette az elmúlt években, ezeket az ügyleteket ma már a Fővárosi Főügyészség vizsgálja. Az önkormányzat likviditási gondokra hivatkozik, a bizonytalanságtól tartó lakók viszont panamát emlegetnek. Írásunk harmadik, befejező része.

Sipos Anett Itthon

Véget ért az Andrássy úti palota kálváriája: győztek a lakók

A hvg.hu tényfeltáró írásait követően (Andrássy 47.: 150 milliós vételár, meg ugyanennyi zsebbe? - 2006. június 26.) a média figyelme az ominózus palota eladásának kétes körülményeire terelődött, s úgy fest, a nyilvánosság ezúttal megtette hatását. A Fővárosi Ítélőtábla felülbírálta a korábbi, elsőfokú ítéletet és kimondta, hogy az ingatlanra vonatkozó adásvételi szerződés érvénytelen, mert az önkormányzat nem pályáztatta a házat, mielőtt eladta.