szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Daróczi Csilla a Rupphegyi utcai telephelyen "terápiás munkatársként" dolgozik tovább. Korábban egy szintén a XXII. kerületben lévő család- és gyermekjóléti központ éléről kellett távoznia.

Közös megegyezéssel megszűnt Daróczi Csilla telephelyvezetői megbízatása a Kamaraerdei Úti Idősek Otthona Rupphegyi utcai telephelyén – erősítette meg a Főpolgármesteri Hivatal a hvg.hu értesülését, amely szerint távozott az otthon vezetője. Válaszában a főváros azt is írta, hogy az intézmény új vezetője "terápiás munkatársi" pozícióba helyezte vissza a korábbi intézményvezetőt.

Megkérdeztük az önkormányzatot, hogy pontosan mikor szűnt meg Daróczi Csilla vezetői megbízatása, illetve hogy miért volt szükség erre a lépésre. Arra is kíváncsiak voltunk, hogy mit takar a "terápiás munkatársi" pozíció, és hogy ehhez Daróczinak megvan-e a szükséges végzettsége. A Fővárosi Önkormányzat válaszában azt közölte, hogy a közös megegyezésre a munkavállaló kezdeményezésére október elején került sor, jelenlegi beosztása képzettségének megfelel.

Daróczi Csillát február közepén menesztette Karsay Ferenc polgármester a XXII. kerületi Család- és Gyermekjóléti Központ éléről. Azért kellett távoznia, mert hamis doktori oklevelet csatolta a pályázatához, amikor jelentkezett az intézmény élére. 

Daróczi tavasszal lett a Fővárosi Önkormányzat fenntartásában lévő Kamaraerdei Úti Idősek Otthona Rupphegyi utcai telephelyének vezetője. Az intézményhez kötődően Daróczi időszakából több gyanús ügy is előkerült. A budafok-tétényi képviselő-testület vizsgálata többek között megállapította, hogy nem megfelelően tárolták az iratokat az intézményben, a belső kontrollrendszer sem működött rendesen, nem közöltek megfelelően közérdekű adatokat, a béren kívüli juttatások után nem fizettek megfelelően szja-t, az adományokról nem vezettek nyilvántartást, megsértették a hulladékkezelési szabályokat, valamint a közbeszerzési törvényt, és fiktíven foglalkoztattak munkatársakat.

A 24.hu arról írt, hogy az intézmény volt munkatársai közül többen arról nyilatkoztak, hogy a napi élelmiszer-adományok esetén minden nap először Daróczi Csilla számára kellett összeállítani a legszebb árukat, és hogy az utasítására a ki nem osztott ételek átvételét fiktív emberekre kellett kiírni, és az aláírást hamisítani. A jelentés idéz egy munkatársat, aki szerint nemcsak élelmiszer-adományokat, hanem cipőket és ruhákat is kapott az intézmény Svájcból, és ezek nagy részét sem a rászorulók kapták meg.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!