szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Az európai ügyekért felelős államminiszter szerint a törvény újabb súlyos állami diszkriminációt jelent az LMBTQ emberekkel szemben Magyarországon, és nem egyeztethető össze az Európai Unió alapvető értékeivel.

Így mossa össze a kormány a pedofíliát a homoszexualitással
Dagad a botrány az LMBTQ-embereket támadó módosító törvény miatt: a pedofília-ellenes jogszabály összemossa a nemi identitást a pedofíliával. Korlátozza a nemváltoztatás vagy homoszexualitás megjelenítését és népszerűsítését, továbbá tilos ilyen reklámokat elérhetővé tenni a 18 év alattiaknak.
Friss cikkek a témában

Nemcsak az Egyesült Államok és az Európai Bizottság, hanem a német szövetségi kormány is határozottan kiállt az LMBTQ emberek jogai mellett Magyarországon.

A német nagykövetség Facebook-oldalán tette közzé Michael Roth, a német külügyminisztérium európai ügyekért felelős államminiszterének szavait, aki szerint a magyar Országgyűlésben kedden elfogadott

pedofilellenes törvény újabb súlyos állami diszkriminációt jelent az LMBTQ emberekkel szemben Magyarországon, és nem egyeztethető össze az EU alapvető értékeivel.

„Feltételezem, hogy az EU Bizottsága, mint a szerződések őre, nagyon alaposan meg fogja ezt vizsgálni. Az EU-ban mindig és mindenhol biztosítani kell, hogy félelem nélkül lehessünk mások” – mondta.

Roth szerint sok magyar elkötelezett egy befogadó és liberális ország mellett, amint azt a tüntetések is látványosan bizonyították. „Szeretnék köszönetet mondani minden tüntetőnek. Nem szabad engednünk abból, hogy támogassuk őket ebben” – írta az államminiszter, aki korábban a Twitteren is megszólalt már az ügyben.

A kedden elfogadott törvény miatt nem csak a németek aggódnak. Közleményt adott ki a budapesti amerikai nagykövetség is (ezt az ír követség is megosztotta), az Európai Bizottság elnöke pedig Twitteren azt írta, felmérik, sérti-e a magyar törvény a vonatkozó uniós jogszabályokat.

Ursula Von der Leyen azt is hozzátette, hogy olyan Európában hisz, amely elfogadja a sokszínűséget, nem pedig olyanban, amely elrejti azt a gyerekek elől. Azt is leszögezte, hogy nem lenne szabad senkit sem szexuális irányultsága alapján megkülönböztetni.

Az ügy szóba került az EB napi sajtótájékoztatóján, ahol az EUrológus brüsszeli tudósítójának ismételt kérdéseire, amely azt firtatta, hogy mennyi idő kell még a Bizottságnak, hogy elemezze a törvényt, és cselekedjen a homoszexuálisok jogainak védelmében, a Bizottság vezetőszóvivő-helyettese, Dana Spinant azt mondta: „Nem rettenünk meg, ki fogjuk fejezni a véleményünket, de azt alapos elemzésre kell építeni, hogy mi is szerepel valójában a törvényben, és mi azzal a gond. Nem fogunk rögtön eredményt hirdetni, és felületes elemzést adni a törvényről, amit épp csak elfogadtak.”

Az Európai Bizottság még egy jó ideig gondolkozik, lépjen-e a magyar homoszexuálisok védelmében

Sosem volt fontosabb Magyarországon az érthető és pontos tájékoztatás az Európai Unióról, mint most. Az EUrologus brüsszeli újságíró csapatának célja, hogy az Európai Unióval kapcsolatos hírekről és eseményekről közérthetően, pontosan és ha kell, kritikusan számoljon be, illetve elemzéseivel segítse az olvasót a tájékozódásban.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Sztojcsev Iván Gazdaság

Óriásit nőhet a gazdaság teljesítménye, ha a kormány nem homofób

Az egész ország rosszul jár az LMBT+-jogok szűkítésével, akkor is, ha nem az érzelmeket és a jogi kérdéseket nézzük, hanem szigorúan csakis a gazdasági hatásokat. Ahogy százötven éve a nők, fél évszázaddal ezelőtt pedig nyugaton a feketék diszkriminációja kapcsán, úgy vezetik le most közgazdászok: a teljes nemzetgazdaság bukik azon, ha néhány csoportot kiközösítünk.