szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az orosz elnök szerint akár Magyarországnak is lehetnének területi követelései Ukrajnával szemben.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

“Nem tartjuk helyesnek a háborús konfliktust mélyítő nyilatkozatokat. Az ilyen nyilatkozatok helyett azonnali tűzszünetre és béketárgyalásokra van szükség”

- írta a Külgazdasági és Külügyminisztérium az Indexnek, miután a magyar sajtó egy része része megírta: mind a román, mind a lengyel vezetés reagált Vlagyimir Putyin azon nyilatkozatára, miszerint Romániának, Lengyelországnak és Magyarországnak is lehetne területi követelése Ukrajnával szemben.

 

Putyin szerint több országnak is lehet területi követelése Ukrajnával szemben, egyedül a magyar kormány nem utasította el

Az orosz elnök szerint Magyarországtól erőszakkal vettek el területeket.

Putyin szerint azért lenne jogos mindhárom ország követelése, mert mindegyiktől csatoltak erőszakkal területeket Ukrajnához. Románia közölte: nincs területi követelésük, Lengyelország pedig dezinformációval vádolta az orosz elnököt.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!