szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Újabb országgyűlési képviselőjelölteket mutatott be a párt, köztök van Rónai Sándor, volt európai parlamenti képviselő is, aki Dunakeszin indult.

Újabb országgyűlési képviselőjelölteket mutatott be a Demokratikus Koalíció. Akadnak közöttük aktív országgyűlési, megyei és helyi önkormányzati képviselők, valamint a helyi közéletben aktív és elismert, helyi kötődésű jelöltek, akik most lépnek be az országos politikába. A jelöltek bemutatása csoportosan, egy-egy rövidfilmmel történik, amelyeket a DK különböző médiafelületein mutat be.

Mint kiderült, Kálmán Olga ismét az ellenzéki párt jelöltje lesz, de ezúttal nem Budapesten, hanem Pest megye 4. számú választókerületében, vagyis Szentendrén és környékén. Ott Vitályos Eszter kormányszóvivő lehet majd a kormánypárti ellenfele. Kálmán Olga korábban az előválasztáson kapott ki Tordai Bencétől a főváros II. kerületében.

  • Bács-Kiskun megye 6. számú választókerületében (Baján és környékén) Székely Dániel, a Bács-Kiskun megyei közgyűlés tagja lesz a DK képviselőjelöltje.
  • Heves megye 3. számú választókerületében (Hatvantól Nagyrédén át Kisköréig) Nagy Tibor Balázs rendezvényszervező, tanár és újságíró, a DK nagyon aktív és a falvak világát jól ismerő, helyi politikusa indul.
  • Tolna megye 2. számú választókerületében (Bonyhád, Dombóvár, a Völgység-Hegyhát falvai) Takács László, a DK bonyhádi önkormányzati és Tolnai megyei közgyűlési képviselője méretteti meg magát, aki az idén januári időközi választáson, az ország egyik legjobboldalibbnak tartott körzetében 11 százalékos eredményt ért el.
  • Vas megye 3. számú választókerületében (Körmenden, Vasváron, Őriszentpéteren és környékén) Ludván Zsolt László gépészmérnök, kereskedelmi képviselő lesz a DK jelöltje, akit rengetegen ismernek és tisztelnek a térségben.
  • Veszprém megye 1. számú választókerületében (Veszprémben és környékén) Hrabovszki László biztosítási matematikus és volt mérnök katonatiszt, a DK egyik legaktívabb helyi politikusa és közösségszervezője indul.
  • Pest megye 5. számú választókerületében (Dunakeszin és környékén) Rónai Sándor, a DK alelnöke, volt európai parlamenti képviselője lesz a jelölt.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!