Tetszett a cikk?

A család jelentősége gyakran eltörpül a pénzkeresés, a karrier mellett. Pedig a munka és a magánélet harmonikus egyensúlyával érhető el a legjobb egyéni teljesítmény. Ám nemcsak az összeomlott családi háttér rontja a munkahelyi teljesítményt, hanem a folyamatos hazudozás is, hiszen rengeteg energiát emészt fel a kiötlött történet szinten tartása - mondja a családterapeuta.

Köztudott, hogy az emberek - főleg a munkahelyen - hajlamosak elferdíteni a valóságot, annak érdekében, hogy jobb színben tüntessék fel magukat. - A munkahelyi problémák mintegy nyolcvan százalékáért a nem őszinte kommunikáció tehető felelőssé - közli  Jeviczki Tamás, a különleges tréningekre specializálódott pszichológus, családterapeuta. „Rengeteg időt igényel a hazudozás. Hatalmas energiát emészt fel a történet szinten tartása, és az, hogy kitaláljuk nem létező személyiségünket, életünket ahelyett, hogy önmagunkat adnánk, ráadásul rontja a termelékenységet” - hívja fel a figyelmet a hazudozás munkára tett hatására, hozzátéve: a hazugságokat folyamatosan tovább kell szőnünk, és nagyon ügyelnünk kell mondandónkra, hiszen könnyen lebukhatunk. Ha a munkahelyi légkör lehetővé teszi a nyílt őszinteséget, akkor nem kell energiát szánni a hazugságok kitalálására, tálalására, hitelesítésére, a lebukás elkerülésére, és mások hazugságainak, szándékainak kiderítésére, az őszinteség hiánya miatti rossz munkakapcsolatokra és munkaproblémákra, és akkor ezt az energiát mind produktív munkára lehet használni.

Mi az a szülőképző tréning?

A munka nem gyerekjáték: mint tudjuk, nincs vége a munkaidőnknek nyolc óra leteltével, és ez nemcsak a felsővezetőkre igaz, hanem az átlagemberre is. Ha a karrierista, elvárásoknak megfelelni kívánó munkavállaló, és a cég érdekeit minden más elé helyező vezető reggel 6-tól este 9-ig húzza az igát, nem csoda, ha semmilyen ingere nincs a kacsamesék taglalására, férj/feleség napi beszámolójára. Sajnos, ez manapság odáig fajult, hogy a menedzserek, felelős beosztásban dolgozók nem fordítanak kellő időt és energiát házastársukra, gyerekeikre. A munkahelyi konfliktusok és az elbocsátástól való félelem is nehezíti a helyzetet, ami sokszor arra készteti őket, hogy a családi életet, gyereknevelést teljesen háttérbe szorítsák. Ennek egyenes következménye az elidegenedés, a válás, a boldogtalanság.

„A szülőképző tréning azért jött létre, hogy jobban működjön a párkapcsolat és a gyereknevelés” - meséli Jeviczki Tamás. A szülőképzés tréningprogram - ahogy a neve is sugallja - elsősorban jelenlegi és leendő szülőknek szól. Mindazonáltal, mivel nem konkrét ismereteket, hanem általánosabb, hosszabb távon alkalmazható készségeket tanítanak, a képzés más célcsoportoknak is hasznos lehet például olyan foglalkozásnál, ahol szülőkkel és/vagy gyermekekkel kell együtt dolgozni.

Tartalmi partnerünk a HR Portál. A cikk teljes szövegét itt olvashatja.

hvg.hu Karrier

Gerillataktikák: hogyan szerezzünk meg egy állást?

Ha kidobják az ajtón, tűsarkúban is bemászik az ablakon? Óriásplakáton reklámozza magát, esetleg egy hangulatos kávézóba invitálja az interjúztatót abban a reményben, hogy személyes varázsával elkábítja, és így gyorsabban megszerzi a kiszemelt állást? Az álláskeresők szolid és szokatlan taktikáit vettük górcső alá, keresgélve, hol a határ a kreatív önreklámozás és a visszataszító nyomulás között. Munkaerő-közvetítő cégeket faggattunk tapasztalataikról.

Magyarország habzsolja az orosz gázt

Magyarország habzsolja az orosz gázt

Boombox: az oroszok szerint hangszórós merényletet hiúsítottak meg

Boombox: az oroszok szerint hangszórós merényletet hiúsítottak meg

Ömlenek ránk a filmek, a sorozatok, a zenék, és mégis többet unatkozik az emberiség, mint eddig bármikor

Ömlenek ránk a filmek, a sorozatok, a zenék, és mégis többet unatkozik az emberiség, mint eddig bármikor

Hogyan éljünk együtt a mesterséges intelligenciával? – 4. rész: Hogyan alakul az MI jövője?

Hogyan éljünk együtt a mesterséges intelligenciával? – 4. rész: Hogyan alakul az MI jövője?