Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Havonta 500 millió forintba kerül az államnak a HÉV működtetése, és addig fizeti Budapestnek, amíg nem államosítják az elővárosi közlekedést. De az államosítás lehet, hogy csúszik.
Az állam havonta 500 millió forintot fizet Budapestnek, hogy működtesse a HÉV-et. Az erről szóló megállapodást ma írták alá – derült ki Fónagy János, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium államtitkára parlamenti írásbeli válaszából.
A kormány és a főváros megállapodása szerint a pénz visszamenőleg is jár idén januártól, és addig fizeti az állam, amíg meg nem történik a fővárosi elővárosi közlekedés államosítása. Tarlós István főpolgármester tavaly decemberben passzolta le az agglomerációs közlekedést a kormánynak.
Az államtitkár szót ejtett az átadás-átvételről is, de csak szűkszavúan. Annyit írt, a folyamatot a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium és a főváros önkormányzata irányítja. Három munkacsoport is dolgozik az ügyön.
A parlamenti válasz előzménye, hogy csütörtökön a VS.hu azt írta, fél évet is csúszhat a HÉV-államosítás, mert állítólag rájöttek, hogy a MÁV – amelybe integrálnák az elővárosi vasutat – képtelen ilyen gyorsan átvenni a feladatot. A fejlesztési minisztérium államtitkára nem említ csúszást a válaszban, a finanszírozásról szóló megállapodás viszont arra utal, hogy a fővárosnak tovább kell működtetnie a HÉV-et idén júliusnál, ami az átadás-átvétel lezárásának eddig tervezett határideje.Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.