szerző:
MTI / hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az OTT-ONE Nyrt. részvényeivel már tavaly április óta nem lehet kereskedni a tőzsdén.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

Vitatja a céget elmarasztaló jegybanki határozat megalapozottságát, és annak hatályon kívül helyezése érdekében pert indít a Fővárosi Törvényszéken az OTT-ONE Nyrt - közölte a cég azt követően, hogy a Magyar Nemzeti Bank hétfőn 111 millió forint bírságot szabott ki rájuk tiltott piaci manipulációra, bennfentes információ nyilvános közzétételére, valamint rendkívüli tájékoztatási kötelezettségre vonatkozó jogszabályi rendelkezések megsértésére hivatkozva. Az MNB hétfői közleményében a fentiekhez hozzátette, hogy feljelentést tesz a Fővárosi Főügyészségen.

A közmédia bár hírt adott arról, hogy az MNB bírságolta és feljelentette a céget, tudósításukból kimaradt, hogy az OTT-ONE Nyrt. volt a koronavírus-járvány elején az egyik olyan magyar cég, amelyik jelentősen nyerészkedett a lélegeztetőgépeken. Ahogy arról a hvg.hu, illetve a hvg360 részletesen beszámolt, a cég egy felügyelőbizottsági tagja tulajdonosa annak a cégnek, amelyik több mint hatmilliárd forintért helyezhette üzembe a Kínából érkező berendezéseket. Miután erről beszámoltunk, a cég vezérigazgatója közölte, hogy a sajtóból értesült csupán az összeférhetetlenségről, és visszahívják a felügyelőbizottsági tagot.

A cég bírságáról itt írtunk bővebben:

 

Tiltott piacbefolyásolás gyanúja miatt feljelentette az MNB a lélegeztetőgép-beszerzés egyik szereplőjét

Nem az első bírságot kapja az OTT-ONE Nyrt., ezúttal azonban a Magyar Nemzeti Bank feljelentést is tett. A jegybank szerint a cég valótlan vagy félrevezető tájékoztatásokat tett közzé a szerződéseiről, majd amikor ezekből nem lett bevétele, arról már nem szólt a befektetőknek.

 

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!