szerző:
HVG
Tetszett a cikk?

Másokhoz képest Jászai Gellért főtulajdonos egész rosszul keres.

Bruttó 306 millió forintot vitt haza 2024-ben Fekete Péter Krisztián, a 4iG Nyrt. vezérigazgatója, igazgatósági tagja – derül ki a vállalat által közzétett javadalmazási jelentésből.

Jászai Gellért főtulajdonos, igazgatósági elnök mindössze 139 millió forintot keresett. Az igazgatóságból Feketéét közelítette Tóth Béla Zsolt javadalmazása bruttó 277 millió forinttal. Ő régi motoros a 4iG-nél, több mint egy évtizeden keresztül műszaki igazgatóként irányította a szakmai területeket, majd 2006-tól 2010-ig a vállalat ügyvezetői feladatait látta el. Jelenleg a 4iG-cégcsoport igazgatóságának tagja, valamint a vezérigazgatói tanácsadója. 200 millió forint fölött keresett Linczényi Aladin Ádám, 100 millió fölött Blénessy László.

A vezérigazgató-helyettesek sem panaszkodhatnak, a két általános helyettes, Tomcsányi Gábor és Thurzó Csaba 100 millió forint felett kerestek: előbbi 189 milliót, utóbbi 132 milliót.

Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter (j), Fekete Péter, a 4iG-vállalatcsoport vezérigazgatója (k) és Gao Weijie, a Huawei Technologies Magyarországért és Nyugat-Balkánért felelős vezérigazgatója, miután a két társaság együttműködési megállapodást írt alá a Nemzetgazdasági Minisztériumban
MTI / Hegedüs Róbert

Az exponenciális növekedési pályán lévő 4iG egyébként a kormány stratégiai partnere, többségi tulajdonosa Jászai Gellért, Mészáros Lőrinc exjobbkeze. (A 4iG 2018-tól 2019 közepéig volt Mészáros Lőrinc érdekeltségében.)

A vállalat épp nemrég tette közzé 2024-es eredményeit: 700 milliárd forintos bevétel mellett 230,8 milliárd forintos EBITDA-t ért el a vállalat (33 százalékos EBITDA-marzs mellett), az adózott eredmény ugyanakkor csak 2,7 milliárd forint volt. Ezzel Fekete Péter vezérigazgató szerint a 25 legnagyobb magyarországi és a 10 legnagyobb többségi magyar tulajdonú vállalat közé került a 4iG. A bevétel 2023-hoz képest 17,7 százalékkal, az EBITDA közel 15 százalékkal növekedett. A vállalat közlése szerint a bevétel 85 százaléka a telekommunikációs, 15 százaléka pedig az informatikai divízióból származott.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!