szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Új bejegyzésében a Dietetika blog szerzője megoszt néhány táplálékkiegészítőkkel kapcsolatos tényt, amelyek a Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének konferenciáján hangzottak el.

A 2004-es Európai Uniós csatlakozás óta nagyban megváltozott az étrendkegészítők megítélése, illetve ellenőrzése. Mivel az unióban az étrendkiegészítő kapszulák (táplálékkiegészítők) tápláléknak minősülnek, ezért forgalmazásukat semmilyen beltartalmi ellenőrzés nem kontrolállja. Magyarországon annak, aki táplálékkiegészítőt akar forgalomba helyezni, nem kell azt az OÉTI-hez (Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézet) beküldenie engedélyeztetésre, csupán legkésőbb a termék forgalomba helyezése előtt egy nappal be kell jelentenie az intézetnek. A OÉTI ettől függetlenül minden általa elérhető táplálékkiegészítőt ellenőriz, és egy úgynevezett lajstromszámmal lát el. Ez nem azonos a régebbi OÉTI engedélyszámmal, hiszen nem jelenti azt, hogy jóváhagyták a forgalmazást. A vitaminokat és ásványi anyagokat tehát kontrolállják, ezen kívül azonban gyakorlatilag bármit és bármennyit beletehetnek az étrendkiegészítőkbe, így akár veszélyes anyagokat is - olvasható a Dietetika blogon. Részletekért és további tanácsokért látogasson el a blogra.

hvg.hu Plázs

Édesítés cukor nélkül

Ha cukrot nem, akkor mit? A fogyókúrában és a diétákban arra törekszünk, hogy megszokott ételeink, ízeink megmaradjanak akkor is, ha eredeti formában nem fogyaszthatjuk őket. A gyártók pedig törekednek olyan édesítőszer előállítására, ami hasonló ízt tud produkálni, mint a cukor - olvasható a Dietetika legfrissebb bejegyzésében.

hvg.hu Napi merítés

Miért nem eszik a gyermekem?

A kisgyermek pontosan tudja, mikor, mit és mennyit kell ennie. A kisbaba körülbelül 3 óránként étkezik, és egy cseppel sem fogad el többet, mint amennyire szüksége van. A felnövés során több olyan érzelemmel kell megküzdenie, ami frusztrációt okozhat számára, és ez az étkezésben mutatkozik meg - olvasható a Dietetika blogon.

Közel 18 év kellett hozzá, de már pornóapp is van iPhone-okra

Közel 18 év kellett hozzá, de már pornóapp is van iPhone-okra

250 km/h-val repül: csak el kell dobni az újfajta kamikaze drónt, ami olyan, mint egy focilabda

250 km/h-val repül: csak el kell dobni az újfajta kamikaze drónt, ami olyan, mint egy focilabda

Economist: A szövetségesek nem tudják a végtelenségig megbékíteni Trumpot

Economist: A szövetségesek nem tudják a végtelenségig megbékíteni Trumpot

Senki sem hitte el, hogy nem AI, annyira lenyűgöző látványt nyújtott egy balerina

Senki sem hitte el, hogy nem AI, annyira lenyűgöző látványt nyújtott egy balerina