Lombikbébi-program: nem lesz több ikerterhesség
HVG-előfizetés digitálisan is!
Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!
Aláírások a lombikbabákért
Az államilag finanszírozott lombikprogramok számának tervezett csökkentése (HVG, 2006. december 9.
A meddőség mint népbetegség és a lombikbabák
Magyarországon közel kétszázezer pár küzd meddőségi panaszokkal, ám csupán 25-30 ezren kérnek segítséget. Meddig nem késő orvoshoz fordulni? S ha már csak a lombikprogram segítségével lehet gyermekünk, az mekkora költségekkel jár? Egy törvénymódosítás miatt már nem kell párkapcsolatban élnünk ahhoz, hogy befekhessünk egy meddőségi centrumba.
Lombikbébi-programok sikermutatói
A saját gyermekre vágyó meddő párok utolsó esélye, hogy egy lombikbébiprogramba bekerülve orvosi segítséggel sikerüljön az utódnemzés. A döntésben, hogy a 11 magyarországi IVF-központ közül melyikre bízzák a sorsukat, máig csak szóbeszéd, nem pedig statisztikák igazítják el őket.
"Döbbenet, amit a SOTE művelt az előembriókkal"
Legalább ötszáz életképes, de be nem ültetetett előembriót dobtak ki a Semmelweis Egyetem I. számú Nőgyógyászati és Szülészeti Klinikáján két év alatt. "Megfagyott az ereinkben a vér, amikor fény derült a történtekre" - fogalmazott Kaáli Géza professzor, a nevét viselő intézet alapítója. Az embriókat fel lehet ajánlani tudományos célra, odaadhatják más betegeknek, s csak legvégső esetben kell azokat kidobni.
MDF: legyen ésszerűbb a lombikbébi-program
Az MDF szerint ésszerűsíteni kellene a lombikbébi-program támogatási rendszerét. Pusztai Erzsébet, a párt egészségpolitikusa elképzelhetőnek tartja, hogy a jelenleginél kevesebb beavatkozást támogasson az egészségbiztosítás.
Megszülte gyermekét az első lombikbébi
Louise Brown az első ember, aki mesterséges megtermékenyítést követően jött világra 1978-ban, életet adott természetes módon fogant gyermekének.