szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Nem is annyira titkos esélyesként emlegették a sportlövészet csapatversenye előtt a magyar párost, de végül hetedikek lettek, így a nap legnagyobb magyar bravúrja a hegyikerékpáros Vas Kata Blankáé lett, aki a 4. helyet szerezte meg. A magyar női triatlon valaha volt legjobb eredményét is ma láthattuk. Az úszásban Milák Kristóf és Kenderesi Tamás nagyon simán, Hosszú Katinka sokkal nehezebben jutott döntőbe, 200 pillangón pedig vissza is lépett. A kézilabdacsapat Brazília ellen lépett pályára, és hogy mennyire simán kapott ki, azt a hat gólos különbség még csak nem is teljes mértékben mutatta, a férfi vízilabdások pedig Japán ellen játszanak. A férfi vízilabdások látszólag könnyen, 16-11-re verték Japánt, de a meccs feléig nem volt ez egyszerű, két negyed után például 8-8 volt az állás. A negyedik versenynap krónikája.

Tokió 2020
Sosem volt még ilyen olimpia, mint a tokiói - egy évet csúszott, szigorú járványügyi szabályok mellett, nézők nélkül, állandó fenyegetettség mellett zajlott. De lezajlott, és így is jó volt. És így is megvoltak a felemelő vagy drámai pillanatai, így is akadtak hősök, ünnepeltünk legendákat és fedeztünk fel új csillagokat. A hvg.hu cikksorozatában mindezeket megtalálja.
Friss cikkek a témában

Most érkezett

Indul a 4x200-as férfi gyorsváltó előfutama

A magyar csapatban Holló Balázs, Zombori Gábor, Kozma Dominik és Márton Richárd úszik.

 

Holló Balázs rajtol a férfi 4x200 méteres gyorsváltó előfutamában

  • Triatlonnal indult az éjszaka, Bragmayer Zsanett a magyar női triatlon legjobb eredményével, a 12. helyen ért célba.
  • A hajnali programban három magyar úszóra figyelhettünk: Milák Kristóf óriásit ment, ő és Kenderesi Tamás is döntőbe jutott 200 pillangón, Hosszú Katinka pedig a vártnál sokkal nehezebben, de szintén döntőbe került 200 vegyesen. Hosszú kedden visszalépett a 200 pillangó versenyből.
  • Két magyar cselgáncsozóért szurkolhattunk: Ungvári Attila a 32-be sem jutott be, Özbas Szofi a 16 között esett ki.
  • A nap egyik magyar érem-, sőt, aranyesélyeseként emlegették a sportlövő magyar csapatot, azonban a 7. hely lett az övék.
  • A kézilabdacsapat Brazília ellen lépett pályára, és fájóan simán kapott ki.
  • Tollaslabdában Krausz Gergely második meccsén is vesztett, így kiesett, Sárosi Laura sérülés miatt visszalépett.
  • Vitorlázásban az eddiginél jobban folytatták a magyar versenyzők, az ő futamaik egész reggel tartanak, ketten is bejöttek egy-egy futam második helyére.
  • Mountain bike-ban óriási meglepetésre a 4. helyen végzett Vas Kata Blanka.
  • Délelőtt a férfi vízilabdacsapatra figyelhetünk, akik 11:20-kor Japán ellen játszanak.
  • A férfi vízilabdacsapat Japánt verte 16-11-re. Nem volt egyszerű, de a vége sima győzelem. Az első Tokióban.

Percről percre
Sorrend megfordítása

1 2 3 4 5 6 7 8

Kapás reggel elődöntőt úszik

Kapás Boglárka a futamában a második helyen végzett, összességében pedig az ötödik helyen jutott tovább a nők 200 méteres pillangóúszó számában a szerda hajnali elődöntőbe.

A leggyorsabban, 2:07.50-nel Zsang Ju-fej tudta le a távot. A magyar 2:08.58-at úszott.

Hosszú Katinka visszalépésével formalitássá vált a három előfutam, az indulók ugyanis mindössze tizenhatan maradtak, mind továbbjutottak. Kapás a futama utáni nyilatkozatában meg is jegyezte: ha Hosszú előbb jelenti be, hogy nem indul, úszniuk sem kellett volna.

 

Kapás Boglárka
Kapás Boglárka

Lemaradt a fináléról Szabó

Szabó Szebasztián hetedik lett előfutamában a férfiak 100 méteres gyorsúszószámában, 48.51-es idővel csapott célba. A következő futamban Németh Nándor volt érdekelt, aki 48.11-et úszott, és az ötödik helyen végzett.

Ezzel eldőlt, hogy Szabó lemaradt a holnap délelőtti elődöntőről, Németh viszont bejutott, méghozzá kilencedikként. A leggyorsabb az olasz Thomas Ceccon volt, 47.71-et úszott.

Németh Nándor
Szabó Szebasztián

Vége a férfi pólómeccsnek, 16-11-re vertük Japánt

A végeredményt elnézve szinte érthetetlen, mi történt a japán-magyar férfi vízilabdameccs első felében, ami 8-8-ra végződött. A harmadik és a negyedik negyedben aztán a magyarok dobtak újabb nyolc gólt, de csak hármat kaptak. Megvan tehát egy kötelező győzelem, meg azt is lehet mondani, hogy Japán kellemetlen ellenfél, de azért annyira nem volt meggyőző a magyar válogatott teljesítménye.

 

Hárai Balázs (b) és a japán Arai Acusi

Japán–Magyarország 11-15 – még három perc van hátra

japán Okava Keigo (b) és Pásztor Mátyás

Vége a harmadik negyednek is, három az előny

13-10 a magyar–japán pólómeccs harmadik negyedének végén az eredmény. Mármint 13-at dobtak a magyarok. A negyedet egyébként 5-2-re nyertük, ami végre megnyugtatónak tűnt.

Hárai Balázs (b) és a japán Siga Micuaki

Kettővel vezet a magyar válogatott

Két perccel a harmadik negyed vége előtt 12-10-re vezet a magyar csapat. Remélhetőleg lesz ez még több is. A szakértők azt mondják, a japánok gyakran elfáradnak a meccs második részére. De mondtak ők már sok mindent.

Varga Dénes (b) és a japán Arai Acusi

 

Nagyon-nagyon kellemetlen ellenfél a japán csapat, 8-8 a félidő

Elég dekoncentrált a magyar védekezés, egyszer történt csak meg az, hogy két góllal vezettünk, a japánok minden egyes alkalommal ki tudtak egyenlíteni. Valószínű, hogy előbb-utóbb a hazai csapat bele fog fáradni abba a tempóba, amit saját maga diktál, és jó az esély arra is, hogy ezzel a játékkal is magyar győzelem legyen a vége, de ez eddig nagyon nem szép.

japán Szuzuki Toi és Manhercz Krisztián

4-3-ra vezet a magyar férfi vízilabda-válogatott Japán ellen az első negyed után

Hárai Balázs 19 másodperc után szerezte meg az első gólt, aki abban reménykedett, hogy a magyar csapat gyorsan elintézi a meccset, az ekkor úgy érezhette, sima ügy lesz ez. Ehhez képest egy kicsit nehezen lendültek bele a magyarok, a japán csapat pedig három perc elteltével kiegyenlített. A magyar védekezés rendben volt, de támadásban nem nagyon akart összejönni semmi, csak nagy nehezen sikerült Zalánki Gergő góljával újra megszerezni a vezetést – hogy aztán rögtön újra egyenlítsenek a japánok. A következő emberelőnyt Manhercz Krisztián belőtte, de már megint japán egyenlítés következett. A hazai csapat nagyon bátran támadott, a harcossággal eddig teljesen jól kompenzálták a fizikai és tudásbeli hátrányt. Végül az olimpiai újonc Pásztor Mátyás belőtte a negyedik magyar gólt, és a változatosság kedvéért ezúttal nem egyenlítettek ki az ellentámadásból, így 4-3-as magyar előnyt láthattunk az első negyed végén.

Hosnyánszky Norbert (b) és Manhercz Krisztián (j), valamint a japán Josida Takuma (j2

1 2 3 4 5 6 7 8
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!