szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Nem is annyira titkos esélyesként emlegették a sportlövészet csapatversenye előtt a magyar párost, de végül hetedikek lettek, így a nap legnagyobb magyar bravúrja a hegyikerékpáros Vas Kata Blankáé lett, aki a 4. helyet szerezte meg. A magyar női triatlon valaha volt legjobb eredményét is ma láthattuk. Az úszásban Milák Kristóf és Kenderesi Tamás nagyon simán, Hosszú Katinka sokkal nehezebben jutott döntőbe, 200 pillangón pedig vissza is lépett. A kézilabdacsapat Brazília ellen lépett pályára, és hogy mennyire simán kapott ki, azt a hat gólos különbség még csak nem is teljes mértékben mutatta, a férfi vízilabdások pedig Japán ellen játszanak. A férfi vízilabdások látszólag könnyen, 16-11-re verték Japánt, de a meccs feléig nem volt ez egyszerű, két negyed után például 8-8 volt az állás. A negyedik versenynap krónikája.

Tokió 2020
Sosem volt még ilyen olimpia, mint a tokiói - egy évet csúszott, szigorú járványügyi szabályok mellett, nézők nélkül, állandó fenyegetettség mellett zajlott. De lezajlott, és így is jó volt. És így is megvoltak a felemelő vagy drámai pillanatai, így is akadtak hősök, ünnepeltünk legendákat és fedeztünk fel új csillagokat. A hvg.hu cikksorozatában mindezeket megtalálja.
Friss cikkek a témában

Most érkezett

De hogy kerül Koszovó az éremtáblázat első helyezettjei közé?

Egyesült Államok, Kína, Japán az első három, Magyarország a 14. helyen áll. Mutatjuk a listát.

  • Triatlonnal indult az éjszaka, Bragmayer Zsanett a magyar női triatlon legjobb eredményével, a 12. helyen ért célba.
  • A hajnali programban három magyar úszóra figyelhettünk: Milák Kristóf óriásit ment, ő és Kenderesi Tamás is döntőbe jutott 200 pillangón, Hosszú Katinka pedig a vártnál sokkal nehezebben, de szintén döntőbe került 200 vegyesen. Hosszú kedden visszalépett a 200 pillangó versenyből.
  • Két magyar cselgáncsozóért szurkolhattunk: Ungvári Attila a 32-be sem jutott be, Özbas Szofi a 16 között esett ki.
  • A nap egyik magyar érem-, sőt, aranyesélyeseként emlegették a sportlövő magyar csapatot, azonban a 7. hely lett az övék.
  • A kézilabdacsapat Brazília ellen lépett pályára, és fájóan simán kapott ki.
  • Tollaslabdában Krausz Gergely második meccsén is vesztett, így kiesett, Sárosi Laura sérülés miatt visszalépett.
  • Vitorlázásban az eddiginél jobban folytatták a magyar versenyzők, az ő futamaik egész reggel tartanak, ketten is bejöttek egy-egy futam második helyére.
  • Mountain bike-ban óriási meglepetésre a 4. helyen végzett Vas Kata Blanka.
  • Délelőtt a férfi vízilabdacsapatra figyelhetünk, akik 11:20-kor Japán ellen játszanak.
  • A férfi vízilabdacsapat Japánt verte 16-11-re. Nem volt egyszerű, de a vége sima győzelem. Az első Tokióban.

Percről percre
Sorrend megfordítása

1 2 3 4 5 6 7 8

Soha nem volt még annyi gól egy olimpiai női kézilabdameccsen, mint most a Hollandia–Dél-Korea csoportmérkőzésen

Nem teljesen világos, mit csináltak a védelmek, 43-36 lett a meccs vége. Az eddigi gólrekord Rióban született, ott az orosz-norvég elődöntő 38-37-re végződött.

A csoportunk negyedik helyéről várjuk a hamarosan kezdődő Japán–Magyarország férfi vízilabdameccset

Az A csoport második fordulójában ma előbb az Egyesült Államok 20-3-ra verte Dél-Afrikát, majd Olaszország 6-6-ot játszott az előző körben minket legyőző Görögországgal. Így az állás most:
1. Egyesült Államok 4 pont
2. Görögország 3 pont
3. Olaszország 3 pont
4. Magyarország 0 pont
5. Japán 0 pont
6. Dél-Afrikai Köztársaság 0 pont

A csoportból az első négy továbbjut, tehát gyakorlatilag két győzelem már elég a legjobb nyolcba jutáshoz – legyünk őszinték, ez a magyar válogatott számára a kötelező alapszint, nem is szabad, hogy nagy kihívás legyen.

A B csoportban Spanyolország 8-6-ra győzte le Montenegrót, Szerbia 19-5-re Kazahsztánt, délután Ausztrália-Horvátország meccs jön, itt a spanyoloknak 4, a horvátoknak, Montenegrónak és a szerbeknek 2-2, az ausztráloknak és a kazahoknak 0-0 pontjuk van.

Egy másik szövetségre és egy össze sem ült bizottságra hivatkozva magyarázza az EHF, miért jár büntetés a bugyi helyett nadrágban játszó kézilabdásoknak

Folytatódik a strandkézilabda körüli botrány – mint ismert, játékosonként 150 euróra büntette az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) a norvég női strandkéziladba-válogatottat, amiért nem fürdőruhaalsóban, hanem rövidnadrágban álltak ki az egyik mérkőzésükön. Az ügy már odáig is eljutott, hogy Pink közölte, kifizeti a büntetést, most pedig az európai szövetség egy közleményben próbálta tisztázni a helyzetet. Ebben azt magyarázták: a reakciókat az okozta, hogy téves információk keringenek a folyamatról, amellyel megváltoztatják a szabályt.

Mint írták, a kérdést, hogy hogyan kell öltözködniük a nőknek, a norvég szövetség már az EHF áprilisi kongresszusán felvetette. A nemzeti tagszövetségek ekkor abban maradtak, hogy az újonnan megválasztott Strandkézilabda Bizottság majd az első ülésén, augusztusban foglalkozik az üggyel, és elkészíti a javaslatokat a Nemzetközi Kézilabda-szövetség számára. A játék szabályairól nem az európai, hanem a nemzetközi szövetség dönt, egy olyan testület javaslatai alapján, amely majd csak az olimpia után ül össze – vezették le.

Vagyis röviden: az EHF szerint a norvégok türelmetlenek voltak, nem várták meg, hogy az olimpia után eldöntse egy bizottság, mit javasoljon a nemzetközi szövetségnek, milyen ruhában lehet játszani.

 

A norvég csapat

A magyar kerékpársport történelmének legjobb eredménye volt ez a mai?

Nehéz erre a kérdésre válaszolni egy olyan sportágban, aminek néhány szakágában nem az olimpia a legfontosabb verseny. Lehetne persze hosszas levezetésekbe bonyolódni, mi számít a legnagyobb sikernek, az országúti világbajnokságon Bodrogi László 2007-es második helye, az, hogy Valter Attila az idei Girón napokon át rózsaszín trikóban tekert, vagy Vas Kata Blanka mostani olimpiai negyedik helye - inkább ne is gondolkozzunk az ilyeneken, és egyezzünk ki annyiban, hogy 2021 a sportág magyarországi történetének legjobb éve. És amilyen fiatalok a magyar tehetségek, most már tegyük hozzá: az eddigi legjobb.

 

Valter Attila
Bodrogi László a stuttgarti UCI úti világbajnokságon 2007-ben

Így látták a sportlövők a 7. helyet

„Azt hittem, hogy ebben a számban lesz a legkisebb mezőny, ehhez képest 29 páros indult. Ráadásul nagyon erős csapatok voltak” – értékelt Péni István, miután a magyar sportlövő páros a 7. helyen végzett Tokióban. „Önmagában a hetedik helynek nagyon örülünk. Az első 30 lövésem nagyon jól sikerült (105.4, 105.2, 105.5), a második 20-ban azért maradt. De az is egy jó eredmény lett. Eszternek ez volt az első olimpiája, a hetedik helyet egy jó bemutatkozásnak tartom. Ezután a fókusz az 50 méteres összetett számra megy. Otthon nagyon sokat edzettünk erre, jó formában vagyok, várom a versenyt” – mondta.

Mészáros Eszter azt nyilatkozta a verseny után: „Nagyon örülök ennek a hetedik helynek, mert már az is nagy teljesítmény, hogy a nyolc közé jutottunk ebben a roppant erős mezőnyben. Volt azért ebben több, mert nem lőttem csúcsformában. Annak is örülök, hogy a középdöntőben még tudtunk egy helyet javítani. Azért ez az olimpia tudat alatt is nyom engem, talán még versenyen nem izgultam ennyire. Ennek ellenére igyekeztem a legtöbbet kihozni magamból.”

 

Mészáros Eszter, Péni István kettős
Mészáros Eszter, Péni István kettős
Mészáros Eszter, Péni István kettős

Példakép vagy – üzente Valter Attila Vas Kata Blankának

A versenyző, aki a magyar országúti kerékpározás történetének eddigi legnagyobb sikerét elérte, gratulált a versenyzőnek, aki a magyar kerékpársport történetének eddigi legnagyobb olimpiai sikerét elérte.

Vas Kata Blanka: Imádkoztunk az esőért

„Szerencsére jó nyomot választottam az elején, nagyon jól sikerült a rajtom. Utána hibáztam párat, de bíztam magamban, hogy a saját tempó jó lesz” - értékelt Vas Kata Blanka az M4-nek adott interjújában az olimpia helyikerékpáros versenye után. A 4. helyen végzett hegyikerékpáros úgy értékelt: nem az erőnlétben, hanem technikában volt most nagyon jó, tudta, hogy a mezőny jelentős részénél ő a sárban jobban tud haladni, „imádkoztunk az esőért”.

Óriási, Vas Kata Blanka a 4. helyen végzett!

A nap meglepetése ez magyar szemszögből, 19 évesen egy ilyen mezőnyben a negyedik helyen végezni hihetetlen.

Mountainbike Cross-Country (VTT) az Izu pályán

És már a 4. helyen áll a magyar kerékpáros!

Elképesztő bravúr, az utolsó kör fele van még hátra!

1 2 3 4 5 6 7 8
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!