Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Először sikerült kimutatni természetes környezetben a tengervíz savasodása és az osztrigák elhullási aránya közötti összefüggést: az erre vonatkozó kísérleteket a Csendes-óceánon végezték amerikai kutatók.
Állattetemek lepik el Peru partjait február óta, számuk több ezerre tehető, legtöbbjük delfin és pelikán, de más tengeri madarak, néhány oroszlánfóka és pingvin is akad köztük. A hatóságok eddig nem találtak kielégítő magyarázatot a tömeges pusztulásra.
Gravitációja árulta el a rejtőzködő planétát, amelyet a Kepler bolygóvadász űrteleszkóp segítségével lepleztek le, az égitest felfedezéséről a Science pénteki számában jelentették meg tanulmányukat amerikai csillagászok.
A korábbi feltételezésekkel szemben nem egy, hanem két hatalmas "ökölcsapás" érte a Vesta óriásaszteroidát a múltban - derítették ki a NASA Dawn űrszonda legújabb felvételeinek köszönhetően. A felfedezésről a Science pénteki számában jelentették meg tanulmányukat a NASA tudósai.
A medvefélékhez (Ursidae) tartozó ismeretlen faj fosszíliáit fedezték fel spanyol paleontológusok, az óriáspandák "unokatestvéreinek" tartott állatok a mai Zaragoza tartományban éltek tizenegymillió évvel ezelőtt. A leletről az Estudios Geológicos című folyóiratban jelent meg tanulmány.
Arany oroszlánmajmocskák (Leontopithecus rosalia) születtek a Szegedi Vadasparkban; ez az első alkalom, hogy a fajmegmentési program keretében tartott pár szaporodott a Tisza-parti város állatkertjében – tájékoztatta Veprik Róbert igazgató.
Újabb hatalmas antarktiszi selfjég került veszélybe a globális felmelegedés miatt: a szakemberek előrejelzései szerint a robosztus jégtömeg várhatóan a század végére fog teljesen eltűnni, ezzel jelentősen felgyorsítva globálisan a tengerszint-emelkedés ütemét.
Az eddig ismert legkisebb mamutok éltek évmilliókkal ezelőtt Krétán, a leletről a Proceedings B of the Royal Society című folyóiratban jelent meg tanulmány.
Amerikai kutatók szerint a Csendes-óceán Kalifornia és a Hawaii-szigetek közötti részén hosszan szétterülő, növekvő szeméttakaró megváltoztatja a tengerek élővilágát, a szakemberek megfigyelték azt, miként hat egy tengeri rovar életére.
Részleges védelmet kaptak a koalák Ausztráliában, amely bár egyedül a kontinensnyi országban őshonos, eddig nem volt nyilvántartva a védett fajok listáján.
Partifecskék élővilágát figyelhetik meg mindazok, akik hajóra szállnak Tokajban a hét végén: a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) ugyanis újra elindítja vízi túráját a Tisza felső szakaszára, ahol Európa legnagyobb egybefüggő partifecsketelepei találhatók.
Ismeretlenek letépték és elvitték a rendkívül ritka, fokozottan védett magyar nőszirom virágzó hajtásait a nyíregyházi Sóstói-erdőben; az erdészet természetkárosítás miatt rendőrségi feljelentést tett - közölte Tölgyfa Gábor, a Nyírerdő Zrt. erdészeti igazgatója kedden.
A húsvét előtti időszakban, március második felétől hirtelen melegedett fel az időjárás Szabolcsban. Több napon át plusz 18-20 fok körül volt a nappali hőmérséklet, és a meleg kicsalta még a gyümölcsfák virágrügyeit is. És nemcsak a korán szirmot bontókét, hanem a későbbi fajtákét is. A tavasz két-három héttel lopózott előbbre, ám ennek böjtje lett, mert a fagy nagy pusztítást végezhetett.