szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Négy lábon álló fallosztrónust találtak a régészek a dél-bulgáriai Kardzsali közelében található Perperikon trák szentély romjainál - írta a Novinite.com szófiai hírügynökség.

Nikolaj Ovcsarov, a bolgár régészcsoport vezetője úgy véli, hogy a trónszék közepéből fölfelé meredő fallosz a szent házasságba való bevezetést jelképezte. A lelet a XIV. századból származik.
 
A perperikoni ásatáson találtak egy aranypénzt is, amely feltehetően egy bizánci császáré volt. Soha nem használták, a régészek szerint egy tálban őrizték.
 
Ovcsarov a múlt héten mutatott be a sajtónak két egyedülálló kerámiafigurát is - egy kobrát és egy sárkányfejet -, amelyet szintén Perperikon szentély ásatásán találtak.
 
Perperikon városa körülbelül Kr. e. 5000 óta volt lakott, a közelben található Tatul falunál lévő Orpheus szentély története Kr. e. 6000-re nyúlik vissza, azaz régebbi, mint a gízai piramisok.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Két császárkorból került elő régészeti lelet Miskolcon

Két császárkorból került elő régészeti leletanyag Miskolcon, bár a két korszak között óriási az időkülönbség. A régészeti ásatást egy beruházás miatt végezték el, ekkora feltárásra még nem volt példa a borsodi megyeszékhelyen.