szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Ókori harcos csontvázára bukkantak egy Róma közeli strandon, tengervízzel elárasztott sírban, a víz tetején lebegve.

A harcos valamikor Kr.e. 3000 és Kr.e. 2000 között élhetett - közölte pénteken az olasz rendőrség műkincslopási részlege. Raffaele Mancino rendőrségi szóvivő elmondta, a harcost a jelek szerint egy nyíl sebezte halálra, amelynek hegyét megtalálták a férfi bordái között. A tarkóján egy lyukat fedeztek fel.
  
A harcost Nellónak nevezték el annak az archeológusnak a tiszteletére, aki májusban megtalálta a csontvázat, miközben az illegális kincsvadászok portyái okozta károkat mérte fel a régészeti helyszíneken. A csontok mellett hat vázát és két tőrt találtak.
  
Raffaele Mancino szerint a sír egy ősi nekropolisz része lehet, amely a tengertől csupán néhány lépésre terülhet el.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Tech

Új énekesmadarat fedeztek fel

Száz éve az első új faj Ázsiában az a bülbülfélék közé tartozó "kopasz" madár, amelyet Laoszban fedeztek fel - jelentette be csütörtökön a Wildlife Conservation Society (WCS) elnevezésű nemzetközi vadvilágvédelmi szervezet.

MTI Tech

Rájöttek, miért lengetjük a karunkat járás közben

Megoldódott a rejtély, hogy miért lóbálja az ember járás közben a karját: energiahatékonyabb ez a megoldás, mint lógva tartani - állítják amerikai és holland kutatók a brit tudományos akadémia (Royal Society) lapjának szerdán megjelent számában.

MTI Tech

Kifejezetten tehetséges énekes a grönlandi bálna

Az akár kétszáz évig is élő grönlandi bálna zenei tehetségével kitűnik rokonai közül. A koppenhágai egyetem kutatói észak-atlanti vizsgálataik során kiderítették, hogy az állatok képesek két szólamban énekelni és más bálnafajok hangját utánozni, sőt a többi tengeri emlőstől eltérően minden évben új repertoárral állnak elő.

hvg.hu Tech

A medúzák mozgatják az óceán vizét

A medúzák és társaik felkeverik mozgásukkal az óceán vizét, mindezt pedig a szélmozgáshoz és az apály-dagály áramlatokhoz hasonló energiával teszik, állítják a Caltech kutatói. A Nature legutóbbi számában publikált tanulmány szerint az állatok mozgása tehet arról, hogy az óceán ökoszisztémája kiegyensúlyozott módon működik - írja a LiveScience.