szerző:
Nákovics László
Tetszett a cikk?

Szeretnénk egy kicsit feldobni Facebook- vagy Twitter-profilunkat egy mókás 3D-s arcképpel? Az alapokhoz remek lehet az alábbi online szolgáltatás.

Ahogy az a mellékelt videón is látható, a Vizago új, online szolgáltatásával pillanatok alatt készíthetünk egy sima "igazolványképből" látványos, forgatható 3D-s modellt. Ezt pedig azután a legkülönfélébb módokon használhatjuk fel. A szolgáltatást jelenleg bárki ingyen kipróbálhatja a Demó-módnak köszönhetően.

Az eljárás roppant egyszerű: az ingyenes regisztráció után feltöltünk egy fotót (nagyjából olyat, amilyen egy szimpla igazolványkép lenne, az oldalon láthatunk példát a jó és rossz megoldásokra), majd az online alkalmazás útmutatásának megfelelően meg kell jelölnünk a fotón néhány kulcspontot (szemek, arcélek stb.).

Ha ezzel megvagyunk, a távoli szerveren pár perc alatt elkészül a képből a 3D-s modell, megfelelően textúrázva (a gépigény itt gyakorlatilag kimerül a böngésző által elvárt minimumban, hiszen a kép feldolgozását egy távoli felhőszolgáltatásban végzik). Ha elkészült, a felhasználói fiókunk Results menüpontjában megjelenik a fotó, rákattintva pedig a forgatható, 3D-s változat. Utóbbiból az oldal alján rögtön találunk néhány mókásan átalakított változatot, amelyeket felhasználhatunk közösségi oldalakon vagy fórumokban (a cég szolgáltatásai között később az elkészült 3D-s modellek átalakítása is szerepel majd).

Aki kicsit jobban otthon van a 3D-s modellezésben, egy promóciós kód megadása után le is töltheti saját 3D-s képmását obj formátumban, hogy aztán kedvére babráljon vele valamelyik 3D-s alkalmazásban. Olvasóinknak exkluzív promóciós kóddal szolgálunk ehhez, letöltéskor a Promotional key mezőbe írják be: hvg12

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!