szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Blokkolja a Windowsok illegális aktiválását lehetővé tévő népszerű AutoKMS programot a Windows Defender.

A Microsoft igen régóta küzd a Windows-változatok illegális aktiválásának problémájával. Az aktiválókulccsal nem rendelkező felhasználók ugyanis legtöbbször valamilyen – ismeretlen hátterű – aktivátorral „aktiválják” a Windowst, így az operációs rendszer minden funkciója működni fog, és a figyelmeztetések is eltűnnek a rendszerből.

Az „aktiválás” kifejezés azért idézőjeles, mert ettől persze nem lesz jogtiszta a Windows, sőt, talán hangsúlyoznunk sem kell, mennyire szabálytalan ez a módszer – nem is említve a biztonsági aggályokat, ugyanis egy aktivátor igen mélyen belenyúl a rendszerbe, és ki tudja, mi mást csinál még ott.

A problémával maga a Microsoft is igyekszik leszámolni, és ennek egyik gyakorlati példája a Windows 10 és 11 operációs rendszerekhez a napokban kiadott frissítés, mely a Windows Defendert, a rendszerek alapértelmezett vírusirtóját is érintette.

Itt a lista: Magyarországon melyik Windowst mennyire használják?

Csak lassan terjed a Windows 11, még mindig közelébe sem ér piaci részesedés tekintetében a Windows 10-nek.

A frissítés után egészen egyszerűen blokkolja az AutoKMS nevű aktivátort a Windows Defender, mely a Windows- és Office programok illegális aktiválásának egy elterjedt eszköze. A vírusirtó a frissítése emellett ezután több trójai- és zsarolóvírust, valamint más veszélyt is fel tud ismerni – írja a Neowin.

Azt nem tudni, hány felhasználót érinthet az AutoKMS blokkolása, ám napjainkban már számos lehetőség áll rendelkezésre, ha a számítógépünk operációs rendszer nélkül került le a gyártósorról – néhány ezer forint ellenében is lehet már vásárolni legális kulcsokat a Windowshoz.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!