szerző:
HVG
Tetszett a cikk?

Az okosórás világ hajnalán világszerte nagy népszerűségre szert tett Pebble márka alapítója egyfajta nosztalgiából két olyan okosórát is a piacra küld, amelyek olyanok, mint a hajdani sikertermékek. Nyílt forráskódú operációs rendszerük van, több ezer alkalmazással kompatbilisek, és akár egy hónapig is bírják egy feltöltéssel.

2012-ben egy érdekes koncepció jelent meg a közösségi finanszírozású Kickstarteren. Egy olyan csuklón viselhető eszközről volt szó, amelyik Bluetooth kapcsolaton keresztül csatlakozott az androidos vagy iOS-es okostelefonhoz, lehetővé téve az értesítések, üzenetek, hívások és alkalmazásinformációk megjelenítését. Az idő- és dátumkijelzés mellett lépésszámláló- és fitnesz-funkciókat is kínált. Bár a kezdeti cél 100 ezer dollár összegyűjtése volt, a projekt annyira megragadta a felhasználók fantáziáját, hogy végül több mint 10 millió dollárral támogatták, ami akkortájt a platform legnagyobb bevételének számított.

A Pebble ezután több okosóramodellt is kiadott, ezeket az egyszerű, mégis funkcióiban sokoldalú dizájn jellemezte. Különlegességük volt a hosszú üzemidő. 2016-ban a Fitbit megvásárolta a Pebble-t, és az órák forgalmazását leállították.

Most viszont a tanúi lehetünk egyfajta visszatérésnek: Eric Migicovsky, az egykori Pebble alapítója, aki jelenleg a Core Devices cég egyik vezetője két új Pebble-szerű okosórát jelentett be. Az órák a nyílt forráskódú PebbleOS-t futtatják, és kompatibilisek több ezer Pebble-alkalmazással.

De vajon mi különlegeset lehet kínálni egy olyan piacon, ahol ott van okosóráival a Google, az Apple, a Samsung, hogy csak a legnagyobbakat említsük? Nos, Migicovskynak megvan a válasza erre. Okosórái olyan funkciók együttesével rendelkeznek, amelyeket – így együtt – egyetlen rivális sem kínálja. Itt van mindjárt a mindig bekapcsolt e-papír kijelző, amely napfényben is jól olvasható. Az extrán hosszú akkumulátoros üzemidő, a fizikai gombok, az egyszerű, ennek ellenére szép dizájn, no meg az, hogy több mint 16 ezer óralap érhető el hozzájuk a Pebble alkalmazásboltjában.

A most bejelentett két új modell is tudja mindezt. A Core 2 Duo éppen úgy néz ki, mint egy Pebble 2, azonban modern chipekkel és új funkciókkal frissítették. 1,26”-es monokróm ePaper kijelzője van, amit vízálló polikarbonát keretben helyeztek el (ennek színe fekete vagy fehér lehet). Az óra ára 149 dollár, ami nagyjából 55 ezer forintnak felel meg.

A Core 2 Duo kívülről teljesen olyan, mint a régi Pebble 2, de frissítették a belső komponenseit
Core Devices

A másik modell, a Core Time 2 a Pebble Time 2-n alapul, ez utóbbi okosóra nem került piacra, mivel pont akkoriban szűnt meg a márka. Ez az óra egy valamivel nagyobb, 64 színű, 1,5”-es, érintésérzékeny ePaper kijelzőt kapott, amely egy vízálló CNC-mart alumínium keretbe van csomagolva, hozzáillő gombokkal. Pulzusmérő is van benne. A fekete és a fehér mellett állítólag egy harmadik szín is választható. Az ára 225 dollár (83 ezer forint körüli) lesz.

A Core Time 2 nagyobb színes ePaper kijelzőt és alumínium keretet kapott
Core Devices

Ami közös a két modellben: mindkettő kap mikrofont és hangszórót, iPhone-os és androidos kiegészítő alkalmazásokat, továbbfejlesztett működtetőt a rezgésriasztásokhoz, újabb Bluetooth chipet, valamint új barométer- és iránytű-érzékelőket. Ami pedig igencsak kapóra jöhet bennük: 30 napig bírják egy feltöltéssel.

Az órák már előrendelhetők, és érdemes tudni, hogy a cég mindössze 10 ezer darabot gyárt belőlük. A Core 2 Duót júliustól, míg a Core Time 2-t decembertől szállítják. Az említett árak az egyesült Államokra vonatkoznak, más országok adókat, vámokat, illetékeket számíthatnak fel.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!