szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Pátosszal teli szentbeszédet mondott szombat éjszaka a római Szent Péter székesegyházban XVI. Benedek pápa a húsvéti virrasztás lezárása alkalmából.

Az egyházfő kérte Jézus Krisztust: szálljon alá korunk éjszakáiba és poklába, hogy megmentse az emberiséget, amely arra vár, hogy elvezessék a fény felé.
   
"Az Úr ma is kinyilvánítja, hogy a szeretet erősebb a gyűlöletnél, és erősebb a halálnál is" - hangoztatta a pápa.
   
A pápa szentbeszéde után meggyújtotta a húsvéti gyertyát, és ez követően került a sor a szertartás utolsó részére, amikor is a római katolikus egyháza feje gyermekek és felnőttek egy-egy csoportját keresztelte meg szimbolizálva a húsvét legfontosabb üzenetét a feltámadást és az újjászületést.
   
A felnőttek ezúttal kizárólag nők voltak, köztük kettő kínai asszony, akiket gyermekeikkel együtt keresztelt meg a pápa. A megkeresztelt felnőttek között egyébként nem volt európai. A két kínai nőn kívül még két japán, illetve egy kubai és egy kameruni részesülhetett abban, hogy a pápa keresztelje meg őket.
   
Maga székesegyház a szertartás kezdetekor sötétbe borult, majd ismét fényárban pompázott szimbolizálva ezzel azt a sötétséget, amely Krisztus halála után telepedett a világra, majd azt a világosságát, amely Krisztus feltámadása után köszöntött ismét az emberekre.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Gőgh Csilla Gasztro

Húsvéti meglepetések kicsit másként

Minden ünnepnek megvan a maga gasztronómiai hagyománya. A húsvét sem képzelhető el kalács, sonka, tojás, bárány nélkül. De muszáj mindig mindent ugyanúgy az asztalra tenni, mint ahogy megszoktuk? Vagy lehet kicsit másként is? A vargánya krémleves hamis tojással, a báránycomb szelet édesköményes zöldségágyon, félig szárított cukorparadicsommal, a menüsor végén pedig a rántott kalács rózsafagylalttal új színt hozhat a húsvéti palettára. Úgy ahogy a Bock Bisztró mesterszakácsa, Bíró Lajos tálalja nekünk.