Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Kijevet lőtték reggel az oroszok, szünetelnek az ukrán-orosz tárgyalások, megnyílt a mariupoli menekülő folyosó, házfoglalók másznak be az orosz milliárdosok nyugati villáiba. A háborús helyzet hétfői hírei percről percre.
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Az Egyesült Államok honvédelmi tárcájának tisztviselője arról beszélt, hogy az elmúlt napokban az oroszok előretörései elakadtak a bátor ukrán védekezésnek köszönhetően.
A BBC úgy tudja, hogy a Fox News munkatársán kívül két másik újságíró is megsérült és kórházba kellett őket szállítani. Korábban az ukrán legfőbb ügyész, Iryna Venediktova azt mondta, hogy egy brit haditudósító súlyos állapotban az egyik ukrán kórház intenzív osztályára került. Róla egyelőre nincs több információ.
A hír egy nappal azután érkezett, hogy egy amerikai dokumentumfilmes, Brent Renaud életét vesztette Kijev mellett, Irpinben, amikor az orosz erők tüzet nyitottak a kocsijára.
Mint arról korábban beszámoltunk, Ukrajna a hágai Nemzetközi Bíróság elé vitte az orosz inváziót háborús, illetve emberiesség elleni bűncselekmények vádjával. Azt kérik, hogy a nemzetközi testület kötelezze Oroszországot a háború befejezésére és csapatai kivonására. A The Kyiv Independent úgy tudja, március 16-án, azaz holnapután ítéletet is hirdetnek. Korábban azt nyilatkozták, a vizsgálatot a lehető leggyorsabban elindítják.
Jake Sullivan, az Egyesült Államok nemzetbiztonsági tanácsadója arra figyelmeztette Kínát, hogy komoly következményei lesznek, ha segítik Oroszországot a gazdasági szankciók kikerülésében. Névtelen amerikai források szerint Moszkva fegyvereket és gazdasági segítségnyújtást is kért Pekingtől.
A világ egyik legnagyobb műtrágyagyártó vállalatának vezetője szerint az ukrajnai háború sokkot fog okozni a globális élelmiszerellátásban, ahogy az élelmiszerköltségekben is.
Tizenkét pontban foglalta össze az orosz-ukrán háborúval kapcsolatos meglátásait Francis Fukuyama. A filozófus kitér arra, Vlagyimir Putyin vajon túléli-e a nyilvánvalóan rá váró vereséget (nem), hogy milyen hatással volt az invázió a populistákra, köztük Orbán Viktorra (kedvezőtlen), illetve hogy mit tanulhat az esetből Kína (nem kergethet hamis ábrándokat hadserege teljesítőképésségéről).