szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A humanitárius folyosókon keresztül a háború kezdete óta 190 ezer polgárt tudtak kimenekíteni az harcok dúlta területekről. Az Ukrajnából elmenekültek száma pedig meghaladta a 3,2 milliót.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Irina Verescsuk ukrán kormányfőhelyettes tájékoztatása szerint Kijev és Luhanszk körzeteiben szombaton a humanitárius folyosók működtek, de a hevesen ostromlott Mariupolból a menekülő utak csak részben voltak használhatóak. Az orosz katonák például nem engedték ki a városból a menekültekkel teli buszokat.  A városban sokan az utcákon rekedtek.

Eddig az orosz hadsereg több esetben is támadást intézett olyan humanitárius korridorok ellen, amelyek megnyitásáról korábban a felek megállapodtak.

A frontvonalakról eddig 190 ezer embert tudtak kimenekíteni. A háború kezdete óta az Ukrajnát elhagyók száma szombaton már meghaladta a 3,2 milliót.

Az ENSZ Emberjogi Főbiztossága szombaton közölte, hogy legalább 847 civil vesztette életét a háborúban eddig, de a polgári áldozatok valós száma minden bizonnyal ennél jóval magasabb. A hivatal ugyanis nem tudja ellenőrizni azokat a jelentéseket, amelyek a hevesen bombázott városok áldozatairól számolnak be.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!