szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Továbbra is heves harcok dúlnak a liszicsanszki olajfinomítóért.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Igen valószínű, hogy az oroszok a helyőrség elszigeteltsége, illetve az ukrán támadásoknak való komoly kitettsége miatt és nem valamiféle jószándékú gesztus okán döntöttek a Kígyó-sziget kiürítése mellett – írja szokásos napi helyzetértékelésében a brit védelmi minisztérium. A tárca szerint a sziget orosz helyőrségét és annak ellátását az utóbbi hetekben több kemény ukrán támadás is érte, rakétacsapások, dróntámadások formájában, illetve a sziget ellátását biztosítani próbáló orosz hajókat pedig rakétákkal támadták.

A Donbaszban eközben az oroszok, állításuk szerint elfoglalták a Liszicsanszktól észak-nyugatra található Privillja falut. Minden valószínűség szerint folytatódnak a liszicsanszki erőmű körüli magaslatokért vívott heves harcok is.

Az orosz–ukrán háború eseményeit követő hírfolyamunkat alább találja:

Erdogan ismét a svédeket és a finneket fenyegeti, tíz halottja van egy Odessza elleni rakétatámadásnak - a háború pénteki eseményei

A török elnök azt várja a két skandináv országtól, hogy a NATO-csatlakozásuk fejében kiadják Ankarának a náluk bujkáló török ellenzéki figurákat, két épületet, egy kilencemeletes lakóházat és egy szabadidőközpontot ért rakétatalálat a dél-ukrajnai kikötővárosban.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!