szerző:
MTI/hvg.hu
Tetszett a cikk?

Németország az európai partnereivel együtt gondoskodik arról, hogy Ukrajna továbbra is megkapja az orosz támadás elleni védekezéshez szükséges fegyvereket és egyéb hadifelszerelést – mondta Olaf Scholz kancellár.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Az EU újabb döntéseket hoz az orosz támadás ellen védekező Ukrajna folyamatos lőszerellátásának további javításáról a tagállami vezetők következő találkozóján – mondta Olaf Scholz (képünkön) német kancellár a szövetségi parlamentben.

A tagállami állam-, illetve kormányfőket összefogó Európai Tanács március 23-án kezdődő kétnapos tanácskozására kidolgozott német álláspontot ismertetve elmondta, hogy

Németország az európai partnereivel együtt gondoskodik arról, hogy Ukrajna továbbra is megkapja az orosz támadás elleni védekezéshez szükséges fegyvereket és egyéb hadifelszerelést."

Kapcsolódó hír, amiről a hvg.hu is írt, hogy az Ukrajnában tapasztalható súlyos orosz veszteségek egyik fő felelőse a brit védelmi minisztérium friss jelentése szerint az a távirányítású tankelhárító aknaszóró rendszer, amelyhez Washington tízezer lövedéket szállított:

Amerikai tankelhárító-aknák miatt szenvednek hatalmas veszteségeket az oroszok Vuhledarnál

2023 januárjáig Washington vagy tízezer darabot szállított az aknákból Kijevnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!