szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az orosz-ukrán háborúban mindkét fél széles körben alkalmaznak pilóta nélküli repülőeszközöket felderítésre és csapásmérésre.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Ukrajna drónjavításról szóló megállapodást írt alá a Baykar Makina török hadiipari vállalattal - közölte hétfőn az ukrán védelmi minisztérium.

A szerződés egy javító-karbantartó központ ukrajnai létesítésére vonatkozik.

A kiszolgáló központ létrehozása jelentős hozzájárulást jelent majd Ukrajna védelmi képességei növeléséhez, és közelebb hozza a győzelmünket

- írta Kosztyantin Vascsenko minisztériumi államtitkár a közleményében.

Ukrajnának az a célja, hogy saját drónhadsereggel küzdhessen az oroszok ellen, ezért igyekszik fokozni a belföldi dróngyártást.

Mihajlo Fedorov, az ügyeiben illetékes ukrán miniszterelnök-helyettes a múlt héten arról számolt be, hogy több mint 10 ezer drónkezelőt már kiképeztek, és további tízezer kiképzése van folyamatban.

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!