Luxusillat megfizethető áron: olcsóbb másolatok forgatják fel a parfümipart
A különleges illatok demokratizálásaként is felfoghatók a parfümük kedvező árú másolatai.
A különleges illatok demokratizálásaként is felfoghatók a parfümük kedvező árú másolatai.
A logisztika jövője már elkezdődött, egyre nagyobb szerepet kap az automatizáció és a digitalizáció. De nem érdemes gondolkodás nélkül belevágni a fejlesztésekbe.
Elviselhetetlenül magas a munkanélküliség Nigéria északi részén, és az állástalan fiatal férfiak zsoldért utánpótlást jelentenek a Boko Haramnak és más fegyveres szervezeteknek – tapasztalta a HVG tudósítója a helyszínen, Adamawa államban. Közben a nemrég felfedezett gázkincsért is megindulhat a harc.
Nem a főváros fogja újranyitni a Dagályt, lehet, hogy a sportolók kapják. A fürdő sorsa bizonytalan, az illetékes állami cég nem egyeztet se az önkormányzatokkal, se a lakossággal.
Árháború tört ki az olajpiacon Szaúd-Arábia és Oroszország között. Céljuk a másik megleckéztetése, de Moszkva az amerikai palaolaj-kitermelőket is csődbe kergetné.
Az utolsó népszámlálás adatai szerint a fiatalabb szinglik száma kifejezetten csökkent Magyarországon, az idősebb egyedülállók nemzedékének gyarapodása viszont nem állt le, és ők már kimutathatóan elégedetlenebbek a sorsukkal.
László Attila Concertóját dzsesszkvartett, a fuvola-oboa-fagott felállású fafúvósok és egy komplett vonószenekar adja elő.
Februárban alapították, mire ez hivatalossá vált, a turizmust bedöntötte a koronavírus-járvány.
Nem nyerhette volna meg a parlamenti mandátumok kétharmadát 2010-ben a Fidesz, ha a rendszerváltás idején az MSZMP és az Ellenzéki Kerekasztal vezetői másképp egyeznek meg az egyéni körzetekről és a pártlistákról az új választási törvényben.
Egykori KGB-ügynöktől elvárható ügyességgel keveri a kártyákat Vlagyimir Putyin orosz államfő, aki a napokban elfogadott alkotmánymódosítások értelmében akár 2036-ig is hivatalban maradhat. Már ha akar, sokan ugyanis úgy vélik, még újabb meglepetések is várhatók.
Repülőgép-hajtóművek karbantartását végzi majd az a kisvárdai üzem, amelynek a működtetésére megalapították a Tungsram Aviation Kft.-t.
Húszezer taxi helyett elég lenne kétezer is Chicagóban. Legalábbis ezt állítja egy svájci startup, a Bestmile alapítója. A cég arra szakosodott, hogy autóflották működtetését optimalizálja – ahogyan Mellano mondja: orkesztrálja, azaz hangszerelje, összehangolja.
Minden ország ráült az egészségügyi készleteire, és valamennyien kiszolgáltatottak a távol-keleti importnak. Magyarország függősége a legnagyobb. Tartós hiány leginkább maszkból és kézfertőtlenítőből van. A védőfelszerelések zömét épp ott gyártják, ahonnan a koronavírus-járvány kiindult.
Mégis hotel lesz a pesti zsidó negyedben évek óta üresen álló műemlék épületben, a Dob utca 18. szám alatt.
Nehéz kikerülniük Kupper Andrást és Tasnádi Lászlót a parkolási bizniszben a nem fideszes helyhatóságoknak is. Még akkor is az lenne, ha ki akarnák – de mintha annyira nem is akarnák.
A pénteken közölt két elhunytról Müller Cecília azt mondta, a koronavírus-fertőzés mellett egyéb krónikus betegségeik is voltak.
A Magyarországon is népszerű amerikai író, Paul Auster Mr. Vertigo című új regényében sem fognak csalódni a rajongók.
Tóparti ingatlannal lett gazdagabb az az üzletember, akiről két éve kiderült, hogy ő finanszírozta a miniszterelnök kereszténydemokrata helyettesének, Semjén Zsoltnak a skandináviai vadászatait.
Néhány fideszes polgármester úgy értelmezte a koronavírus elleni védekezés miatt kihirdetett különleges jogrendet, hogy most bármit megtehet. Komló és Szekszárd kormánypárti városvezetője testületi döntés nélkül, egyedül is elfogadhatta a költségvetést és kézi irányítás alá vonta a helyi sajtót.
Új szabályt hoztak a kereskedelemben a veszélyhelyzet idejére.
Mindenből van elég – mondta a miniszterelnök pénteki rádióinterjújában.
Magyarországon senkinek sem kell tartania éhínségtől – tartja fontosnak kiemelni Kónya István, a Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont munkatársa. Az egyetemi tanár szerint nagy a baj, de van ok remélni, nem tart sokáig.
A volt és a jelenlegi társulat fellépése vezetési stílusa ellen ellehetetlenítette az igazgató helyzetét, és végül ezt ő is belátta. Lemondott, és a színházat is otthagyja. De hogyan lett Eszenyi Enikőből, a hatalomnak beszólogató igazgatóból a Fidesz kedvence, és miért nem mertek sokáig szembeszállni vele a munkatársai?
Szubjektív lapajánló.
Az üzletember, Orbán Viktor veje szerint a jelenlegi helyzetben összefogásra van szükség.
„Válságellenes pajzs” néven 212 milliárd zlotyval (16-17 ezermilliárd forinttal) segíti a lengyel kormány a járvány miatt bajba került cégeket és dolgozóikat, valamint az egészségügyet – jelentette be Mateusz Morawiecki miniszterelnök.
Köztük van a paksi atomerőmű, a mátrai erőmű, az Auchan, az MTVA, a posta, a Volánbusz és a MÁV is.
Az alkotmányjogász szerint az Orbán-kormány által bevezetett különleges jogrend kifejezés jogi eufemizmus, mert valójában súlyos szabadságkorlátozást jelent. Majtényi László a HVG-nek írt cikkében arra is figyelmeztet, hogy a legnagyobb veszély az információszabadságot fenyegeti.
Wayand Tibor fogságban írt visszaemlékezései évtizedekig szigorúan titkosak voltak, de most megjelentek.
Az Andrássy úton található szálloda üzemeltetője ugyanis az Alice Hotel Kft. lett.
Fábry Kornél főtitkár egy lapinterjúban arról is beszélt, hogy „a járvány nem Isten akarata, de ő, aki a történelem ura, tud róla.”
Egy szakszervezeti vezető szerint több helyen alig tudják csillapítani az indulatokat.
Az ötvenedik fertőzött regisztrálása után két héttel tetőzik a járvány, ha egy kormány a megfelelő választ adja rá – ezt mutatják a számok. Az is látszik, hogy amelyik ország halogatja a szigorú intézkedéseket, hetekkel elhúzza a vírus terjedését. A magyar járványügy kedden regisztrálta az ötvenedik beteget. Az állam páratlan kihívás előtt áll, amit a kormány és a társadalom sokáig habozott belátni.
A fenntartók a vállalkozásukat, a családok a gyereküket és a pénzüket féltik. Egységes iránymutatást, egyáltalán tájékoztatást arról, hogyan járjanak el veszélyhelyzet esetén, máig nem kaptak.
A labdarúgó-Európa-bajnokságot az idén már nem tartják meg, és veszélybe került a tokiói nyári olimpia megrendezése is a koronavírus-járvány miatt. A sporteseményeket világszerte törlik, ami mindenütt felborítja az aprólékosan egyeztetett menetrendet.
Helyiekkel beszéltünk, hogy megtudjuk, mi a helyzet az egyik legdurvábban fertőzött európai országban. Munka nélkül maradt gyári munkás, rendőr, aktivista és ápolónő meséli el, milyen a helyzet most az ibériai országban.
Bár azzal az államtitkár is tisztában van, hogy a járvány veszélyt jelent a gazdaságra és így a munkahelyekre is.
De a templomok nem zárnak be.