Elindult a HVG Állásbörze második napja is – nézz be most!
Mi várja az álláskeresőket és váltásra kész szakembereket az év karrierfórumának második napján?
Mi várja az álláskeresőket és váltásra kész szakembereket az év karrierfórumának második napján?
A fiatal munkavállalók 73 százaléka állást váltana, és a többség ezt az utóbbi egy-két hónapban döntötte el – derül ki a Frissdiplomás Kft. friss felméréséből. A HVG Állásbörze társszervezője azt vizsgálta, milyen változásokat hozott a járványidőszak a fiatalok karrierterveiben, hol keresnek állást, minimálisan mekkora fizetésért helyezkednének el máshol, és mi a fontos számukra az álláspályázatoknál.
A koronavírus-járvány felforgatta az álláspiacot. Másfél hónap alatt felére csökkent a hirdetések száma az állásoldalakon, miközben nőtt az álláskeresők száma: a Jobline.hu-n 39 százalékkal többen pályáznak, mint a január közepi csúcsidőszakban. Hogyan reagáltak a munkaerőt toborzó cégek az új körülményekre, és milyen változást tapasztalnak az álláskeresők viselkedésében? Egy élelmiszeripari vállalatnál, egy állami hivatalban és egy jótékonysági szervezetnél néztünk körül.
Szakértők segítenek az otthoni munkavégzés hatékonyságának növelésében.
Rugalmas munkalehetőségek, nagyobb átláthatóság – számos olyan trend van manapság, amely bizakodásra ad okot a jövő alakulását illetően. Bizonyára számos pozitív változást eszközöltünk ki az elmúlt évtizedben, például nagyobb hangsúlyt fektettünk a kultúrára, vagy lehetővé tettük a home office-t.
A legtöbb ember produktív időszaka mindössze két óra 48 perc egy nap. Íme, néhány tipp, hogyan hozd ki ebből a rövidke időből a legtöbbet. 185 millió munkaóra analíziséből egy kutatás arra a következtetésre jutott, hogy átlagosan két órát és 48 percet vagyunk produktívak egy nap.
A munkaerőhiány miatt a vállalatoknak különleges toborzási stratégiákat kell kitalálniuk, mert bizonyos felvételi folyamatok elriaszthatják e jelölteket.
Az informatikai tudásnál már fontosabb a cégek számára a csapatmunkára, jó kommunikációra való képesség és a komplex problémamegoldó készség. A munkavállalói élmény viszont mindent visz. Két kulcsgondolat az október 22-23-án rendezett Unleash-ről, a HR iparág irányadó konferenciájáról. A párizsi rendezvényen közel ötezer látogató, 250 előadó, 200 kiállító osztotta meg gondolatait és megoldásait a munka jövőjéről.
A vezetők jó esetben olyan emberek, akik személyiségükön keresztül képesek másokat ösztönözni. Noha különböző vezetési stílusokat mutatnak, mindannyian remélik, hogy ugyanazt érik el: motiválják a csapatot. Szinte magától értetődő, hogy egy jó vezetőnek tehetségesnek és ügyesnek kell lennie, azonban vannak olyan szükséges tulajdonságok is, melyekre nem igazán gondolnánk elsőre. Mutatjuk, melyek ezek.
Míg az Y generáció közel 70 százaléka valószínűleg olyan munkáltatót választ, aki felkínálja a távmunka lehetőségét, az Egyesült Nemzetek kutatása azt találta, hogy a távmunkások 41 százaléka magas stresszről számol be, összehasonlítva az irodában dolgozók 25 százalékos arányával. Az ok – a kutatók szerint – a „szem előtt levés” hatása.
Egy értékesítési találkozó során egy lelkes, fiatal alkalmazott megosztotta ötleteit, mire két tapasztaltabb munkavállaló gunyorosan összenézett. Ismerős a helyzet? Sok szervezeti kultúrában az alkalmazottak büntetlenül gúnyolódhatnak, szórakozhatnak másokkal. Ha ezt számon kérik rajtuk, akkor egyszerűen elutasítják az egészet azzal, hogy „csak vicceltek”. Az eredmény? A többi munkavállaló kevésbé valószínű, hogy véleményeket és javaslatokat nyújt be, vagy olyan ötleteket ad, amelyek innovációhoz vezetnének.
A dolgozók közel 30 százaléka mondja azt, hogy a hétfő a legproduktívabb nap a héten. Ha nem tartozol közéjük, ezek a tippek segíthetnek.
A cégek nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy megfelelő embereket találjanak a munkához, de gyakran figyelmen kívül hagyják az alkalmazottak sikerének két fontos elemét: az együttműködést és a kommunikációt.
Kutatások kimutatták, hogy a személyiségjegyek nagymértékben befolyásolják a csapatok működését. Az üzleti kultúra nagy részét azonban az extrovertáltak bitorolják, ezért törekedni kell arra, hogy a kulturális változások egyenlőséget teremtsenek e téren is.
Az álláskeresés során valószínű két interjútípussal találkozhatunk: a személyes és a telefonos interjúval. Minden formának megvan a maga előnye és hátránya, és a jelölteknek tisztában kell ezekkel lenniük, hogy maximalizálják a siker esélyét.
Sok hónapnyi kemény munka után nagy kísértésbe eshetünk, hogy csak lógassuk a lábunkat a nyári szabadságolások miatt bekövetkező, szükségszerű munkaterhelés-csökkenés, lassítás alatt.
A LinkedIn a közelmúltban analizálta azon felhasználók profiljait, akik a legmagasabb szintű ismeretekkel rendelkeznek, hogy azonosítsák azokat a top képességeket, amelyeket a cégek az idei évben keresnek. Az elemzés szerint az egyik legkeresettebb képesség a kreativitás volt.
„30 órányi munka után, és még mindig erősen” – írta egy fiatal indonéz szövegíró a Twitterre, majd visszatért a munkába.
A szabadúszó munkák előretörése az évtized egyik leghatékonyabb munkahelyi trendje. Napjainkban több millió ember hagyja ott teljes idős állását egy szabadabb lehetőségért.
Szeretsz dolgozni. Szeretsz keményen dolgozni. Nincs azzal semmi baj, ha mindent beleadunk egy projektbe, hiszen növekszik a teljesítményünk és az elégedettségünk szintje. Azonban létezik egy finom határ az erőfeszítéseire büszke, keményen dolgozó munkavállaló és az önmagát, a munkahelyét és az őt körülvevő embereket károsító munka-alkoholista között.
Az oldalon elhelyezett tartalom a Jobline.hu közreműködésével jött létre, amelynek előállításában és szerkesztésében a hvg.hu szerkesztősége nem vett részt.