Hírlevelek
Menü

Olvasási mód:

Betűméret:

Betűstílus:

#Alkotmánybíróság

HavariaPress Bűnügy

Alig kezdődött el, máris szünetet rendeltek el Hagyóék perén

Szinte azonnal szünettel kezdődött Hagyó Miklós és társai büntetőpere, szerdán, a Kecskeméti Törvényszéken, mert az ügyvédek kérték, hogy ne kezdjék meg a tárgyalást, amíg az Alkotmánybíróság nem dönt a per áthelyezéséről. A szünet után megkezdődött a tárgyalás.

MTI Itthon

Kivennék a TEK-engedélyt a miniszter kezéből

Alkotmányellenesnek tartja, ezért az Alkotmánybíróságtól kéri az Eötvös Károly Intézet két munkatársa annak a törvényi rendelkezésnek a megsemmisítését, amely alapján a Terrorelhárítási Központ (TEK) miniszteri engedéllyel akár titkos adatgyűjtést is végezhet.

hvg.hu Itthon

Újabb módosításokat vár Orbántól a Velencei Bizottság

A médiatörvény után az ügyészségről, a választásokról, az alkotmánybíróságról és a nemzetiségekről is számos kritikus megjegyzést tett szakvéleményében a Velencei Bizottság – derült ki a szerkesztőségünk birtokába jutott jelentéstervezetekből. A testület állásfoglalásait várhatóan az Európai Bizottság is figyelembe veszi majd Magyarországgal szemben.

M. László Ferenc Itthon

Betelt a pohár a Fideszben: már Meggyes is kiegyezne Esztergomban

Másfél éves háborúskodásnak vethet véget a volt esztergomi polgármester, ha beváltja múlt heti ígéretét, és kiegyezik sokat bírált utódjával, Tétényi Évával. Meggyes Tamás a hvg.hu-nak azt mondta, már nincsenek polgármesteri ambíciói, sem politikai céljai, a város érdeke szerinte az, hogy a szemben álló felek megtalálják a közös nevezőt. A fideszes politikus időközben pártjában és a városban is elszigetelődött: eldőlt, hogy a 2014-es választásokon már nem őt indítják Esztergomban, a volt polgármesterhez lojális városi frakció pedig tehetetlenül szemléli, ahogy az állam inkasszózza az önkormányzat pénzét.

Kapcsándi Dóra Itthon

Rohant a kormány, selejtgyár lett a parlamentből

Az Orbán-kormány javaslatára 170 új törvényt fogadott el a parlament az elmúlt két évben, a törvénymódosításokkal együtt összesen 408 törvényt hirdettek ki eddig. Az Országgyűlés inkább törvénygyárra hasonlított az első két évben, ahol időnként már a képviselők se tudták követni, miről is kell szavazni.

MTI Itthon

Bokros intézete az ombudsmanhoz fordul az Ab döntése miatt

A Szabadság és Reform Intézet szerint az Alkotmánybíróság (Ab) keddi döntése, amellyel elutasította a szervezet beadványát több jogszabály alkotmányos vizsgálatáról azt jelenti, senki nem tehet panaszt azzal szemben, hogy az Orbán-kormány a hatalom kizárólagos megragadására törekszik. Az intézet ezért az alapvető jogok biztosához fordul.

Faigl Zoltán Itthon

Százmillióba kerül, fölösleges, a kormány szereti: mi az?

Közel százmillióból tartja el a Média- és Hírközlési Biztos Hivatalát a médiahatóság, ugyanakkor az Alkotmánybíróság május 31-ével hatályon kívül helyezte a biztos jogkörének jelentős részét. A hatóság nem közölt részleteket Bodonovich Jenő jövőbeni feladatairól. Megnéztük, mit tett eddig Bodonovich ezért a pénzért.

MTI Itthon

Alapítványokkal kapcsolatos passzust törölt el az Ab

Alaptörvény-ellenesnek minősítette, ezért megsemmisítette az Alkotmánybíróság azt a törvényi passzust, amely szerint a bíróságnak meg kell szüntetnie az állami alapítványokat, ha az alapító ezt arra hivatkozással kéri, hogy az alapítvány feladatát más szervezet hatékonyabban tudja végezni. A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztériumtól úgy reagáltak, hogy a döntést tudomásul veszik.

hvg.hu Itthon

Hiába az „ügyfélszolgálat”, ha az Ab húzza az időt

Nem tudni, mikor kerülnek az Alkotmánybíróság (Ab) elé azok az indítványok, amelyeket Szabó Máté alapvető jogok biztosa idén nyújtott be – közölte a hvg.hu-val Sereg András, a testület szóvivője. Az ombudsman többek között az alaptörvény átmeneti rendelkezéseire, a hallgatói szerződéseket szabályozó kormányrendeletre, a médiatanácsra és a kampánypénzekre vonatkozóan kért vizsgálatot.

MTI-OS/hvg.hu Itthon

Nekiment az ombudsman a korrupt pártfinanszírozásnak

Az alapvető jogok biztosa kérte az Alkotmánybíróságtól, vizsgálja meg a választási eljárásról szóló törvény rendelkezését, amely jelöltenként egymillió forintban maximálja az országgyűlési képviselők választása során felhasználható összeget. A politikusok 2006 óta vitatkoznak az elavult törvények megváltoztatásáról, de eddig mindig akadt olyan párt, amely az utolsó pillanatban megakadályozta a jogszabályok módosítását. Pedig a civil szerveztek szerint a pártok milliárdokkal többet költenek, mint amennyit szabad lenne, és ehhez a pénzt korrupció útján teremtik elő.

hvg.hu Itthon

Rohamtempóban módosítaná a médiatörvényt a kormány

Ismét módosítaná a kormány a 2010-ben született, sokat bírált médiatörvényt és médiaalkotmányt. Az igazságügyi tárca javaslata jelentős mértékben visszavenne a törvény szigorából, védené az újságírók titkolt forrásait, szűkítené a Szalai Annamária vezette médiahatóság és a médiabiztos jogköreit, ugyanakkor újabb passzust illesztene a jogszabályba a kiskorúakat védelmezve. A módosításokra az Alkotmánybíróság decemberi döntése kényszerítette a kormányt.

M. László Ferenc Itthon

Hiába akarná a kormány, az AB nem szakít Sólyommal

Megválaszolta az Alkotmánybíróság a kormány februárban hozzá intézett kérdését: az Országgyűlés az Európai Unió stabilitási paktumát csak kétharmados többséggel ratifikálhatja. A határozat ugyanakkor azt is kimondta, hogy az elmúlt 22 évben megszületett precedensértékű határozatok az új alkotmány életbe lépése után is érvényesek, így azok is, amelyek a konkrét jogi szövegtől elrugaszkodva keletkeztek Sólyom László elnöksége idején.

hvg.hu Itthon

Pofátlan végkielégítések: milliókat hozhat a kormánytagoknak az adó eltörlése

Hárommillió forint maradhat Réthelyi Miklós zsebében, ha valóban távozik a közeljövőben miniszteri posztjáról. Azok a kormánytagok, akik a választásokig hivatalban maradnak, még jobban járnak, így, ha 2014-ben veszít, Orbán Viktor kilencmillió forint "lelépési pénzzel" számolhat. Mindezt a hétfőn megjelent új Széll Kálmán-terv teszi lehetővé, aminek értelmében eltörölhetik az alig egy éve bevezetett 98 százalékos különadót, amit a "pofátlan végkielégítések" miatt szavazott meg a Fidesz. A különadóból tavaly összesen 3,7 milliárd forint folyt be a költségvetésbe.

1
56 57 58 59 60
82
Enyhítették a vádat a kisfiút felrúgó karateedzővel szemben

Enyhítették a vádat a kisfiút felrúgó karateedzővel szemben

Elvitelre #107: Orbán Viktor, és egy Hazafi

Elvitelre #107: Orbán Viktor, és egy Hazafi

Szűkszavúan tájékoztatott a Vatikán Ferenc pápa állapotáról

Szűkszavúan tájékoztatott a Vatikán Ferenc pápa állapotáról

Vérátömlesztést kapott Ferenc pápa, még legalább egy hétig kórházban marad

Vérátömlesztést kapott Ferenc pápa, még legalább egy hétig kórházban marad

„Két férfit fogsz csak látni, a papot és a szerelőt” – ilyen nőnek lenni az Opus Deiben, amit kizárólag férfiaknak hoztak létre

„Két férfit fogsz csak látni, a papot és a szerelőt” – ilyen nőnek lenni az Opus Deiben, amit kizárólag férfiaknak hoztak létre

Már nem csak járatokat indít Budapestre a legnagyobb kínai magán-légitársaság

Már nem csak járatokat indít Budapestre a legnagyobb kínai magán-légitársaság

A spanyol polgármester szerint Meghan Markle lenyúlta a városa címerét, de nincs pénzük perelni

A spanyol polgármester szerint Meghan Markle lenyúlta a városa címerét, de nincs pénzük perelni

Szúrós gázszag volt az M2 metróban

Szúrós gázszag volt az M2 metróban

Európának meg kell értenie az amerikai álláspontot, és nem hisztériázni

Európának meg kell értenie az amerikai álláspontot, és nem hisztériázni

A címlapról ajánljuk