szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az orosz külügyminiszter az ENSZ-székházában tartott sajtótájékoztatóján tért ki az ügyre, miközben Kreml-közeli médiafelületek egymás után tesznek állásajánlatokat az elbocsátott hírkommentátornak.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

„Talán hasznos volna elgondolkodni azon, hogy mi a helyzet az Egyesült Államokban a szólásszabadsággal” – kommentálta kedden Szergej Lavrov orosz külügyminiszter a New York-i ENSZ-székházban tartott sajtótájékoztatóján Tucker Carlson elbocsátását. „Az amerikai információs tér szegényebbé vált ezzel” – tette hozzá az orosz politikus.

Carlson a háború kitörése óta elszánt kritikusa volt az Ukrajnát támogató Biden-kormányzatnak, aminek következtében a kirohanásai az orosz propagandamédia gyakori hivatkozási pontjaivá váltak.

Lavrov azt követően jelentette ki ezeket, hogy komoly Kreml-közeli médiafelületek tettek állásajánlatokat Tucker Carlsonnak. Így tett például az RT, vagy a Putyin egyik kedvenc propagandistájának tartott Vlagyimir Szolovjov is.

(CNN, Forbes)

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!