Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Lánszki Regő építészeti államtitkár szerint „messzemenően figyelembe vették” a szomszédos utcákban lakók igényeit, a projekt olcsóbb, zöldebb és nyitotabb lesz.
A Nyugati pályaudvar átalakításával a tervek szerint közel két városmajornyi terület szabadul fel, ahol új városrész születik középületekkel, minőségi közterületekkel, vadonatúj közparkkal.
Továbbra is vegyesen mozognak az albérletárak az országos piacon: Budapesten gyorsabban nőttek októberben, az azon kívüli piacon viszont lassult a tempó.
Ambiciózusabb épületfelújítási célokat, az energiahatékonyságot előnyben részesítő támogatási programok kiírását javasolja friss tanulmányában a Renovate Europe Campaign (REC) Magyarország számára, miután alapos vizsgálatnak vetette alá másfél tucat uniós tagállam épületkorszerűsítési programját. Megállapították, hogy egyik sem használja ki eléggé a lehetőségeket, Magyarország az egyik sereghajtó. Pedig energiahatékonysági felújítások nélkül nem teljesülnek a 2050-es kibocsátási célok.
A magyar lakhatási kultúra alapja az, hogy az ideális cél a saját tulajdonú lakás vagy ház – látszik ez azon a számon is, hogy míg nálunk az emberek 91 százaléka saját lakásban él, az EU-átlagban ez az arány a 70 százalékot sem éri el. Közép- és Kelet-Európa más országaiban is olyan a hozzáállás, mint itt, nyugaton sokkal kevesebben tartják fontosnak azt, hogy saját lakást vásároljanak.
A Fővárosi Önkormányzat és a fürdőcége úgy tervezi, hogy egy év múlva – néhány milliárd forint ráköltése után – megnyithat a Gellérthegy lábánál a fürdő és a kapcsolódó szálloda. A 2010-re egyszer már felújított épület azóta üresen áll, pusztul – fotógalériánkban megmutatjuk, hogy néz ki most.
A már a Corvinus Egyetemhez tartozó épületegyüttest a fenntarthatósági szempontokat maximálisan szemmel tartva építheti újjá a közbeszerzéseken sokszor nyertes Market Zrt. Teljesen kibelezik a jellegzetes zöld épületeket, lesz zöld tető, napelemek, és professzori lakrészek a legfelsőbb szinteken.
A belső munkák már javában zajlanak a lassan százéves ingatlannál, de a homlokzati fejlesztés még nem kezdődött meg - írtuk korábban. A beruházást végző cég vezetője azóta jelezte, hogy jövőre befejeződnek a munkálatok.
2022 júliusáig lehet igényelni a vissza nem térítendő támogatást. Eddig mintegy 120 milliárd forintot folyósított az állam, de a program végéig még 55 milliárdnyi állami pénz érkezhet a kistelepülések ingatlanpiacára.