Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Rekordáron, közel 60 millió dollárért kelt el hétfőn egy New York-i árverésen Kazimir Malevics orosz festő egyik absztrakt képe, felrázva a rosszkedvű műkincspiacot.
Az 1916-ből származó, Szuprematista kompozíció című festmény 59,96 millió dollárért kelt el a Sotheby’s aukciós ház árverésén. Az 1878 és 1935 között élt orosz festő eddigi legdrágább festményét előzőleg 17 millió dollárért vásárolták meg.
A múlt héten Picasso egy Harlekint ábrázoló képét, amelynek árát 30 millió dollárra becsülték, tulajdonosa néhány nappal a nagy árverés előtt visszavonta a neves aukciós ház eladásra szánt műtárgyai közül. A pénzügyi válságnak a műkincspiacra gyakorolt hatásáról kérdezett Sotheby”s vezetők négyszemközt nem rejtették véka alá aggodalmukat.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Érdemi megtakarítást lehet elérni megfizethető, régi ingatlanban is alkalmazható okoseszközökkel. A csúcs a mindent integráló rendszer, bár ez inkább új otthonoknál célszerűbb.