szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Tovább tart a Fiat és a Magna versenyfutása az Opelért. Csütörtöki sajtóértesülések szerint mind az olasz autógyár, mind az osztrák-kanadai alkatrészgyártó, illetve beszállítói vállalat megerősítette eltökéltségét az anyavállalat General Motors súlyos pénzügyi válsága miatt ugyancsak nehéz helyzetbe került, korábban nagy tekintélyű német autógyár átvétele iránt.

A két németországi üzleti napilap, a Financial Times Deutschland és a Handelsblatt egyaránt arról számolt be, hogy a Fiat pontosította az átvétellel kapcsolatosan korábban Karl-Theodor zu Guttenberg gazdasági miniszternek előterjesztett terveit, különös tekintettel a kaiserslauterni gyár esetleges bezárására. A legújabb információk szerint az alkatrészeket, illetve motorokat előállító – legkisebb – németországi gyárat mégsem zárnák be, ugyanakkor két másik üzemben, Rüsselsheimben és Bochumban csökkentenék a gyártást. Az Opel németországi központja a Fiat „befutása” esetén Rüsselsheim maradna.

Miközben az Opel alkalmazottai, továbbá az üzemi tanácsok, valamint szakértők körében változatlanul nagy a bizalmatlanság az olasz Fiattal szemben, az osztrák-kanadai Magna ismét jelezte, hogy komolyan érdeklődik a német gyár iránt. Egyes értesülések szerint mindezt a GAZ oroszországi autógyárral együttműködve tenné, ami az Opel számára orosz piaci esélyeket is biztosíthatna.

Az Opelnek támogatást ígérő, a segítséget azonban egy erős és megbízható beruházó jelentkezéséhez kötő német kormány egyelőre nem kötelezte el magát „egyetlen irányban” sem. Csütörtöki sajtóértesülések szerint ugyanakkor a kormány felkészült arra, hogy az anyavállalat General Motors a legközelebbi jövőben teljes mértékben fizetésképtelenné válik, s csődvédelmet kér. A kormány állítólag egyfajta válságtervet dolgozott ki erre a helyzetre, ami magában foglalja az Opel rendkívüli megsegítését.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Feltételekkel venné át az Opelt a német kormány

A német kormány feltételeket szab a bajokkal küszködő Opel cég Fiat általi átvételéhez. Sergio Marchionne, a Fiat vezetője hétfőn tárgyal majd Karl-Theodor zu Guttenberg német gazdasági miniszterrel és Frank-Walter Steinmeier külügyminiszterrel ezekről a feltételekről.

MTI Autó

Magyar tulajdonosa is lehet a német Opelnek

A németországi Opel-kereskedők beszállnának az Opelbe. Az amerikai General Motors tulajdonában lévő német autógyár kereskedői reményüket fejezték ki, hogy az Opel tőkerészesedéssel való megmentésében a vállalat többi európai kereskedője is részt vesz majd. Végleges döntés az ügyben május közepére várható.

MTI Autó

Hivatalosan is beáll a sorba az Opelért a GAZ

Az orosz GAZ autógyár megerősítette érdeklődését az Opel iránt. A Handelsblatt szerdai számában idézte az orosz vállalat szóvivőjét, aki szerint a GAZ meghívást kapott, hogy csatlakozzon a General Motors európai érdekeltségeinek - elsősorban az Opelnek - az átvételét fontolgató csoporthoz.

MTI Karrier

Sztrájkkal fenyegetőznek az Opel-alkalmazottak

Sztrájkkal fenyegetőznek az Opel-alkalmazottak munkahelyeik védelme érdekében: a németországi dolgozók érdekeit védő üzemi tanács egyik bochumi elnöke egy keddi nyilatkozatban munkabeszüntetést helyezett kilátásba arra az esetre, ha nem születik mihamarabb döntés az anyavállalat, az amerikai General Motors súlyos pénzügyi válsága miatt ugyancsak rendkívül nehéz helyzetbe került német gyár megsegítéséről. Az esetleges munkabeszüntetésben mind a négy németországi gyár részt venne.

MTI Gazdaság

A Fiat felvásárolja az Opelt, a szakszervezetek idegesek

A Fiat átveszi az Opelt – közölte az Opel összüzemi tanácsának vezetője csütörtökön, megerősítve a Spiegel Online értesüléseit. Az erről szóló szándéknyilatkozatot a magazin információi szerint akár már csütörtökön aláírhatják. Az Opel európai munkavállalói képviseletei azonban a Fiat beszállása ellen vannak, mivel elbocsátásoktól tartanak.

MTI Autó

Az orosz GAZ is érdeklődik az Opel iránt, bár pénze nincs

Az orosz GAZ autógyár is érdeklődik a német Opel meghatározó többségi része iránt, közösen az fő hitelezőjével, az orosz állami Szberbankkal és a kanadai székhelyű Magna autóalkatrész-beszállítóval - jelentette kedden a Kommerszant című orosz lap német forrásokra hivatkozva.