szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A múlt hét végén és hétfőn elért árfolyamánál ingadozik a forint: kedden délelőtt fél tizenegykor az eurót 289,57 forinton jegyezték a bankközi kereskedelemben, hétfőn délután öt órakor 290,95 forinton állt a jegyzés.

A 290-es szintet hétfőre virradóra érte el az euró jegyzése. Péntek délután még 282 forintnál, péntek reggel 280 forintnál, a múlt hét közepén pedig 278 forintnál járt az árfolyam. Utoljára tavaly május-júniusban járt az euró jegyzése a 290 forintos jegyzés közelében.

A dollárt kedden délelőtt 223,11 forinton jegyezték a hétfő délutáni 224,59 forint után. Az eurót hétfőn délután öt órakor 1,2971 dolláron, kedden délelőtt háromnegyed tízkor 1,2984 dolláron jegyezték. A svájci frank jegyzése 212,13 forint 213,46 forint után, 100 japán jent pedig 256,65 forinton jegyeztek 258,93 forint után.

Az amerikai gazdasági növekedéssel szembeni aggodalmak fokozódása a dollárt gyengíti, az euróövezet pénzügyi stabilitásával szemben táplált aggodalmak enyhülése pedig az eurót erősítik, és fokozzák a piac kockázatvállalási készségét. Az euró két havi árfolyam csúcsot érintett a dollárral szemben 1,3028-as, a svájci frankkal szemben pedig egy havi csúcsot 1,3680-as szinten és a piacok szerint már az 1,3700 svájci frankos jegyzés is elérhető közelségbe került.

Az euró további erősödése szempontjából döntő fontosságú esemény lesz az euróövezeti bankrendszer stressztesztjének pénteki közzététele. A forint további árfolyam-alakulásáról vallott nézetek erősen eltérnek a kereskedők körében. Vannak vélemények, amelyek szerint a piac túlreagálta az IMF-EU hitel-felülvizsgálati tárgyalások hétvégi megszakadását, az ország adósságfinanszírozási képessége nem indokolja az aggodalmakat.

Más nézetek szerint viszont már a látótérbe kerültek az utoljára a pénzügyi/gazdasági világválság mélypontján tavaly tavasszal látott 300-310 forintos euró jegyzések is.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Szegő Iván Miklós Gazdaság

Optimistán kezdte a napot a forint és az OTP

Az IMF és az EU tárgyalódelegációja szombaton váratlanul felállt a tárgyalóasztaltól, és távozott Magyarországról, a budapesti kormány illetékesei pedig azt magyarázzák azóta is: a bankadó kivetésével egyensúlyban tartható a költségvetés, és marad a 3,8 százalékos GDP-arányos költségvetési hiánycél. A forint kicsit erősödött kedd reggel, és a tőzsde is optimistán nyitott, bár a magyar pénz kedden délben átlépte a 290-es határt, pár perccel ezután 290,47 forintot kellett adni egy euróért.

hvg.hu Gazdaság

Esett a forint, drágul az állam finanszírozása

A forint hétfőn délután a pesti devizapiac zárásakor 292 forint/euró szintig gyengült, ez napon belül már a második gyengülési hullám volt. Csajbók Róbert, az ING devizakereskedője a hvg.hu-nak elmondta, hogy mindez nem jó jel, mert a forint a térségbeli devizáktól leszakadva gyengült délután, vagyis a cseh korona és a lengyel zloty is erősödött az euróval a reggeli pánik után, a forinttal azonban nem ez történt. Hétfő este fél nyolc körül a forint 290,28 forint/euróig erősödött vissza.

MTI Gazdaság

Stabilizálódott, de akár 300 forint fölé is mehet az euró

Stabilizálódott a forint árfolyama kedd reggel: egy euró 289,38 forintot ért a bankközi devizapiacon, míg hétfőn este 289,62 forinton jegyezték az eurót. Elemzők szerint ugyanakkor a forint tovább gyengülhet, akár a 300-310-es jegyzésig, attól függően, hogy mire jut a magyar kormány az IMF-fel.

hvg.hu Gazdaság

Délelőtt megint tesztelte a forint 290-es határt

A forint kedden erősödve nyitott, és gyenge forgalom mellett araszolgatott az árfolyam kezdetben a 289 forint/eurós érték körül. Délelőtt tízkor a magyar pénz egy kicsit gyengült, tesztelte a 290-es határt, de ott gyorsan visszafordult, és 289,80 körüli értéket vett fel. Elemzők szerint a piacon nem várható komolyabb változás, 289-290 környékén mozoghat a magyar pénz kedden, ha nem történik nagyobb nemzetközi vagy hazai esemény.

hvg.hu Gazdaság

A forinthitelesek is aggódhatnak

A banki portfóliók egyértelműen romolhatnak a devizahitelesek törlesztési terheinek emelkedése következtében - írja a Napi Gazdaság. Ráadásul jelenleg már nem csak a devizahitelesek miatt lehet aggódni, az MNB által kilátásba helyezett kamatemelés ugyanis a forintkölcsönöknél is érezhető tehernövelést hozhatna.