szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Meg kell akadályozni, hogy az illegálisan szerzett pénzt az új technológia segítségével mentsék ki - így indokolta a brit adóhatóság azt, hogy első alkalommal foglalt le NFT-ket.

Három embert letartóztatott a brit adóhatóság azzal a gyanúval, hogy 250, valójában nem működő cégen keresztül 1,4 milliárd fontot próbáltak meg elcsalni. Lefoglalták a vagyonuk jelentős részét is, és ez az a pont, ahonnan az adócsalás leleplezéséről szóló hírre sokan felkaphatják a fejüket: a lefoglalt vagyonelemek között van három NFT is – írja a BBC. Ez volt az első alkalom, hogy NFT-t foglaltak le az adóellenőrök.

Az NFT, magyarul nem helyettesíthető token lényege nagyon leegyszerűsítve az, hogy igazolja, egy digitális adat – mint például egy műalkotás – az eredeti, nem pedig egy másolat. Ebben sokan látnak óriási üzletet, bár még mindig nagy kérdés, hogy nem csak egy lufit fújnak-e épp még nagyobbra. A brit adóhatóság mindenesetre úgy gondolja, amíg a jelenben nagy értéke van egy ilyennek, addig megéri lefoglalni. Már csak azért is, hogy ne ebbe próbálják menekíteni a gyanúsítottak a pénzt.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Csatlós Hanna Kult

Az NFT-őrület jövője: tényleg semmi másról nem szól, kizárólag a pénzről?

A legszebb kosaras zsákolásoktól kezdve a 3 pixeles macskákon át a dalszövegig gyakorlatilag bármiből lehet NFT-alkotás. Egyelőre jobban dominálja a rendszert a gyors pénzszerzés lehetősége, mint a valódi művészi értékek, ennek ellenére a magyar művészeti szcénából is egyre többen látnak fantáziát az NFT-kben, amelyekről azt gondolják, hogy nem fognak egyhamar eltűnni az életünkből. Néhány érintett szereplővel, művésszel és kurátorral ezúttal az NFT közeli jövőjéről beszélgettünk.