szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Van bőven megoldásra váró feladat a kormány előtt: a 400-as árfolyam környékén ingadozik a forint az euróhoz képest, egyre világosabb, hogy a cégek gond nélkül áthárítják a különadót a fogyasztókra, és hiába jelentette be Orbán Viktor csütörtökön az ármaximálás meghosszabbítását, az élelmiszerárak így is száguldanak. Ilyen helyzetben várjuk a kormányinfót, ahol a kormány újabb döntéseiről számolhatnak be. Percről percre követjük a sajtótájékoztatót.

Most érkezett

A kormánynak nincs nagy felelőssége a forintárfolyam alakulásában – ezt olyan számokkal támasztaná alá a miniszter, amelyek nem igazak

A magyar forint a környező országok valutáival egy szinten mozgott – mondja a miniszter, amivel az a legnagyobb baj, hogy nem igaz. Senkinek a személyes döntéseibe nem szeretnék beleszólni – válaszolja arra a kérdésre, hogy mit üzen azoknak, akik külföldi nyaralást terveznek. A kérdésre, hogy érzi-e a kormány felelősségét a gyenge árfolyamban, azt válaszolja: a Bajnai-kormány 310-es árfolyamaihoz képest 12 százalékot gyengült, a 2010-es kormányváltáskor pedig azért volt erős a forint, mert már beárazta a piac, hogy nyert a Fidesz, a kormánynak legfeljebb abban van felelőssége, hogy az első 12 évében évente 1-1 százalékot gyengült a forint.

Az nagyon könnyen ellenőrizhető, hogy ez az állítás nem csak csúsztatás, hanem számszerűleg sem igaz: az MNB középárfolyamaiból kiolvasható, hogy a Bajnai-kormány idején egyetlen nap sem volt, amikor az euróárfolyam 300-nál rosszabb lett volna, a 2010-es kormányváltáskor látott 260-270-es szintekre már 2009 szeptemberében beállt.

Percről percre
Sorrend megfordítása

1 2 3 4 5

Nem döntött még a kormány arról, hogy mit lépnek a különadót átterhelő cégek ellen

Gulyás újra azt kéri, várjuk meg a fogyasztóvédelmi vizsgálat végét.

Ma lesz kormányrendelet a kkv-k rezsicsökkentéséről

A kisebb cégek maradhatnak benne, a határ 4606 kW áram évente, 1489 köbméter a földgáznál.

Az állami cégeknél lehet kevesebb dolgozó

Ha a kormányhivatalokban nem terveznek leépítést, de a költségvetésben az szerepel, hogy ebből 30 milliárdos spórolás lesz, akkor hol lesz leépítés? - kérdezi a Népszava. A válasz az: a központi államigazgatásban nem lesz leépítés, most megvizsgálják, hogy az állami cégeknél lehet-e „áramvonalasítani”.

A kormánynak nincs azzal kapcsolatos álláspontja, hogy a XIII. kerületben Horn Gyuláról nevezzenek el közterületet

Horn 1990 előtti szerepvállalása mindennel ellentétes, amit egy demokratikus országról gondolunk, de azzal önmagában nincs probléma, hogy egy 1990 után demokratikusan megválasztott miniszterelnökről sétányt nevezzenek el.

Olyan régen szidták már a fővárosi városvezetést

Még jó, hogy itt a Magyar Nemzet, és megkérdezi, mit gondol Gulyás arról, hogy Tüttő Kata azt kérte, fogyasszanak kevesebb energiát a budapestiek. „Ha valaki 23 fokot szeretne, az lehessen 23 fokban” – mondja a miniszter.

Lázár János fog tájékoztatást adni arról, hogy melyik beruházásokat állítják le egy-két évre

Ami azt is jelenti, hogy egyelőre nincs döntés. Gulyás arra a kérdésre, hogy a MotoGP-pálya építését lefújják-e, annyit válaszol: erről is dönteni fognak.

„Arról lehet vitatkozni, hogy Kirill pátriárka háborúpárti-e”

Végül is igen, vitatkozni bármiről lehet, csak van, amiről nagyon gyorsan le lehet zárni a vitát.

1 2 3 4 5
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!