Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Az ügy érdekében létrehozott szatirikus petíciónak már több mint 200 ezer aláírója van.
“Mire van Dániának szüksége? Több napsütésre, pálmafákra és görkorcsolyára. Itt a lehetőség, hogy valóra váltsuk ezt az álmot” – idézi a petícióból a Guardian, amit a 444 vett észre. A hangvételében egyértelműen szatirikus petíció válasz arra, hogy Donald Trump már tavaly decemberben belengette, hogy megvenné Grönlandot – ami bár önálló tartomány, hivatalosan Dánia része. Grönland miniszterelnöke pedig januárban jelezte, ők nem dánok vagy amerikaiak szeretnének lenni, hanem függetlenek, de az együttműködés lehetőségét nem zárta ki. Trump tervére Dánia is gyorsan reagált, mégpedig azzal, hogy megerősíti a sziget katonai védelmét.
A petíció érveket érveket is sorol amellett, hogy miért éppen Kaliforniát célozzák. Ezek között olyanok szerepelnek, mint például a korlátlan avokádós pirítós (az állam felel az USA avokádó termelésének 90 százalékáért), az állandó napsütés és a rengeteg izgalmas tech-kütyü.
A petíció létrehozói leírják azt is, hogy mivel Trump korábban a föderáció “legromlottabb államának nevezte” Kaliforniát, illetve folyamatosan harcol a vezetőivel (például a Los Angeles-i tűzvész idején is megtalálta, hogyan hibáztathatja Gavin Newsom kormányzót), így akár még nyitott is lehet az üzletre. A petíció írói szerint tervük végrehajtásához mindössze 200 000 dán koronára (nagyjából 10 millió forint) lenne szükség minden dán állampolgártól.
Bár a petíció maga poén, aláírni attól még alá lehet, és cikkünk írásának pillanatáig kicsivel több, mint 200 ezer ember ezt már meg is tette.
Nem tudni, hogy a petíció mögött ki, vagy kik állnak, az oldalon megjelenített – bevallottan elképzelt támogatók – között viszont olyan nevek látható, mint Viggo Mortensen, Lars Ulrich vagy Hans Christian Andersen.
Nyitóképünk illusztráció, fotó: Tayfun Coskun / ANADOLU / Anadolu via AFP
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Megvan a fővárosi költségvetés az év végéig, a kormány pedig kedvezményes lakáshitelt és az állami cégeknél folytatódó spórolást jelentett be. Eközben a nemzetközi színtéren arra készülnek, mi lesz, amikor hamarosan lejár a vámháború három hónapos tűzszünete.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A rendezőtrió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk.