Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A bírósággal szeretné helyreigazíttatni a hvg.hu márciusi cikkének állítását a köztársasági elnök. Az Áder által kifogásolt cikk – amely a negyedik alaptörvény-módosítás aláírása és kihirdetése körüli ellentmondásos információkkal foglalkozott – viszont már a megjelenés napján közölte az államfői hivatal álláspontját. Fenntartjuk, hogy nem közöltünk valótlanságot, így állunk a per elé.
Saját magán is eret vágna a Fidesz az új kampányfinanszírozási törvénnyel, amely 585 millióval kevesebb állami támogatást juttatna a kormányzó pártnak. Ám miután a törvénytervezet továbbra sem garantálja a pénzszerzés és a költés átláthatóságát, az új szabályok is megkerülhetők lesznek. Semmi sem tiltja például, hogy „közeli” civilek, vagy a kormány intézményei kampányoljanak a pártok helyett – közpénzből.
Átment az Alkotmánybíróságon az alaptörvény sokat támadott és nemzetközi szinten is vitatott negyedik módosítása, amely az Ab hatáskörét is szűkítette. Ugyanakkor a testület felhívta arra a figyelmet, hogy most ugyan nem bírálhatta felül az alkotmányos rendelkezéseket, de később vissza fog térni az ellentmondások feloldására.
Megtaláltuk az ország talán leghíresebb komondorját. Balogh József fideszes képviselő kutyája – melyről a politikus azt mondta, hogy vak – egy nap alatt az internet sztárja lett, számos mém született róla. A képviselő szerint az élettársa azért szenvedett koponyaalapi törést, mert miután iszogatott, átesett a kutyán. Ezzel szemben a képviselő élettársa a kórházban azt mondta, Balogh verte meg.
A Fidesz-frakció szeptember eleji kihelyezett frakcióülésén fogja meghallgatni a kormány tájékoztatóját arról, hogy a fűtési szezon beállta előtt tudják-e még tovább mérsékelni a villamos energia árát, illetve a fűtési költségeket - mondta a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az M1 A Lényeg című műsorában vasárnap este.
A Fidesz „körüllövi” a szocialistákat, akik a közvélemény-kutatók szerint egyedül nem képesek megszólítani a bizonytalanokat. A kormánypárt stratégiája bejött, hiszen a választók még mindig az MSZP-t hibáztatják a válságért, a 2010 előtti kormányzásért, így komoly kockázata van a Bajnai Gordonnal való egyezkedésnek. A volt miniszterelnök hiába népszerű, sem a saját pártját, sem az MSZP-t nem tudja „húzni”, és erre a Fidesz – egy 2005-ös hibából tanulva – kampányt épített.
Eltávolította a kormány nemzetközi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára a magyar kormányról szóló cikkeket gyűjtő oldaláról az egyik olasz napilap kabinetet dicsérő cikket. Kumin Ferenc egy olyan laptól idézett, amely a fasiszta és kommunista eszméket elegyíti, illetve az imperialista hatalmak ellen küzd. A helyettes államtitkár szerint hibáztak, amikor nem néztek alaposabban utána, milyen nézeteket vall a Rinascita szerkesztősége.
Utasíthatja ugyan Orbán Viktor a belügyminiszterét, vagy akár a rendőrséget, hogy kellő körültekintéssel járjanak el egy-egy tüntetés bejelentésének tudomásulvételekor, de kormányfői ukázra senki nem tilthat be jogszerűen egy rendezvényt – még ha az megbotránkoztató vagy ízléstelen is. Viszont minden alkotmányellenes, rendbontó tüntetés feloszlatható, sőt a sértő, embertelen nézetekkel szemben a legjobb fellépés, ha egy-egy politikus tekintélyét latba vetve, akár személyes jelenlétével véd meg egy kisebbséget. Jogi kisokos a radikális motoros vonulás betiltásáról.
"Agyagba döngölni a kommunistákat" – ezzel az 1989-ben elhíresült mondattal vált szélesebb körben ismertté a Fidesz egyik alapítója, Németh Zsolt. Az első és a második Orbán-kormányban is külügyi államtitkárként dolgozó politikust arról kérdeztük, hogy 25 év múltán még mindig érvényesnek tartja-e az 1989-ben kitűzött célt, miért nem megy a múlttal való szembenézés, és mit keresnek a egykori pártállami politikusok – többek között jelenlegi főnöke – a Fideszben.
Utcára vonultak az ózdi kórház dolgozói, miután több mint egy évvel a beígért emelés után sem kapták meg a fizetéskiegészítésüket. A kormány korábban azt ígérte, legkésőbb április 1-jéig rendezik a kérdést, ám mivel ez nem történt meg, a dolgozók a városháza elé vonultak.
Ismét kifogta az ellenzék vitorlájából a szelet a Fidesz. Bár a bizonytalanok kezét megkötő regisztrációt az Alkotmánybíróság kilőtte, a rezsicsökkentéssel egy olyan kampányfegyvert vetett be a kormánypárt, mellyel a magyarok legfőbb félelmeire, szorongásaira adhat választ. Hiába magas még mindig az elégedetlenek aránya, még a bizonytalanok körében is a Fidesz tudott újabb támogatókat szerezni.
Áder János március 25-én aláírta az alaptörvény negyedik módosítását – adta hírül a hvg.hu hétfőn este hét órakor az Országgyűlés honlapján szereplő adatok alapján. Hasonló értelemben tájékoztatott az Index és az Origo is. Csakhogy az Országgyűlés honlapján mára a köztársasági elnök aláírásának dátumát március 20-ára korrigálták. A határidőkön sok múlik, hiszen az Alkotmánybíróság szerepét pont az ilyen eljárási hibák vizsgálatára korlátozta a parlament fideszes többsége. Az Országgyűlés sajtóosztálya szerint nincs ügy, mindössze a nyilvántartásba vételkor történt elírás.
Elősegíthet-e egy esetleges választási csalást a határon túli magyarokra vonatkozó statisztikák eltitkolása? Mekkora veszélyt jelent a külhoni állampolgárokra, hogy a magyar állam a választások előtt hónapokig levelezget velük? Egyáltalán érdemes-e energiát ölni egy olyan csalásba, amely rájuk épít? Az elmúlt hetekben számos legenda kapott lábra, utánajártunk, van-e alapja a suttogó propagandának. Egyelőre a Fidesznek sincs ötlete a maga állította csapda kikerülésére.
Mi az egyetlen akadálya a Fidesz nagyszabású társadalom- és rendszer-átalakító törekvéseinek? Miért beteg a hazai gazdaság, miért késztet százezreket fájdalmas váltásra a kormány? Mi hajtja a Fideszt a politikai berendezkedés teljes átszabására 2010 óta, milyen „demokráciadilemmák” foglalkoztatják Orbán Viktort, és miért van „szereptévesztésben" az Ab? Interjú a Miniszterelnökség vezetőjével a kormány 3 évéről.
Az MSZP arra hívta fel figyelmet szombaton, hogy a 2010-es kormányváltás óta a tízszázalékos rezsicsökkentésnél nagyobb mértékben nőttek az energiaárak és a közműszolgáltatások díjai.
A kiszámíthatatlan időjárást és az óvatlan, felelőtlen autósokat is hibáztatta pénteken a belügyminiszter azért, mert a havazás és a viharos szél miatt lebénult a fél ország. Pedig a kormány is sokat hibázott: a katasztrófavédelem nem vette figyelembe az időjárás-jelentéseket, melyek időben figyelmeztettek arra, mi várható, majd a hatóságok akkor tájékoztatták a lakosságot, amikor már sok százan a hó fogságában fagyoskodtak az utakon. A kabinet veszélyhelyzetben elvileg bármit megtehet, leállíthatja akár a teljes közlekedést is, ám a kormány nem élt a jogosítványokkal, amelyekkel egy évvel ezelőtt felruházta magát.
Az MSZP nyílt levében kéri az Európa Tanács (ET) parlamenti közgyűlésének Fidesz-frakciótagjait, hogy ne vegyenek részt az alaptörvény negyedik módosításának hétfői elfogadásában.
Az Együtt 2014 és a Párbeszéd Magyarországért (PM) szövetsége felszólítja a kormánypárti képviselőket, hogy hétfőn a parlamentben ne szavazzák meg az alaptörvény negyedik módosítását.
Több mint 11 ezren vettek részt az MSZP nagygyűlésén, ahol a párt megindította a választási kampányát. Mesterházy Attila szerint az Orbán-kormány nemcsak reggel, délben és este hazudik, hanem folyamatosan. Az MSZP elnöke felvázolta azt is, mit tenne, ha pártja megnyerné a választásokat: átírná az alkotmányt, a civilekkel új megállapodást kötne, bevezetné a méltányossági nyugdíjat, visszaadná az önkormányzatok szabadságát és új médiaszabályozást is ígért. Ugyanakkor szerinte felelős politikus nem mondhatja, hogy 2014-ben beköszönt a jólét. Victor Ponta román miniszterelnök arról beszélt, hogy Mesterházyval megtalálják a közös utat, aki szerinte nagyon jó vezetője lesz az országnak. Az MSZP politikusai beszédeikben hol a kormányt kritizálták, hol Mesterházy Attilát méltatták.
A "naptár dobta ki Pontát", ezért nem kell túl nagy jelentőséget tulajdonítani annak, hogy a magyarellenességgel is operáló román miniszterelnököt hívta meg az MSZP a szombati kampánynyitójára. Azt viszont elismeri, hogy Mesterházy Attilának és a román kormányfőnek jó a személyes viszonya. Szerinte a jobboldali médiatúlsúly miatt rosszak a szocialisták népszerűségi mutatói, de még a hvg.hu-nak is megmutatta, hogyan kell helyesen kérdezni. Reméli, hogy a fiatalok és a szegények az MSZP oldalára állnak, és akkor győzni fognak 2014-ben. Interjú Szanyi Tiborral a legnagyobb ellenzéki párt kampányáról.
Luxus életvitele és szolgája molesztálása miatt került a hírekbe Hilarion, aki annak idején három hónap alatt kapta meg a magyar állampolgárságot, ám idén nyáron forró lett a lába alatt a talaj.