Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Hisz az igazságban, a törvényességben, a törvényekben és bízik az országos rendőrfőkapitány bölcsességében – jelentette ki Gergényi Péter volt budapesti rendőrfőkapitány a Magyar Televízió Nap-kelte című műsorában szombaton reggel.
Szilvásy György, a titkosszolgálatokat felügyelő miniszter is megfordulhat még Zuschlag-ügy kapcsán a Kecskeméti Városi Ügyészségen. Információink szerint ugyanis többek között ő is – még sportminisztériumi államtitkáraként – ellenjegyezte azokat a pályázati anyagokat, amelyek különböző alapítványok – köztük a Zuschlag Jánoshoz kötődőek – támogatásáról szóltak.
Nyugdíjazását kérte Ignácz István Pest megyei rendőrfőkapitány. A hvg.hu-nak a tábornok saját maga erősítette meg, hogy december 31-i hatállyal szeretne nyugállományba vonulni.
Három Gergényi-szerződést vizsgál az ORFK a hvg.hu értesülései szerint, pontosabban kettőt, mert az utolsót már nem írták alá. A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) azzal a tunéziai férfival, Ben Hadj Soulimane Mondherrel szerződött, aki Gergényi Péter főkapitány üzlettársa az Admiral Tours utazási irodában.
Gyerekek és szülők tüntettek a Nógrád megyei Mátraszőlős bezárt iskolája előtt szerdán; az önkormányzat négy nappal a tanévkezdés előtt döntött az intézmény megszüntetéséről, s mintegy negyven, döntő többségében cigány tanuló nem kezdte meg tanulmányait.
Több rendőr megtagadta a hazugságvizsgálatot a Nemzeti Nyomozó Irodánál az államtitoksértés kapcsán indult vizsgálat során – értesült a hvg.hu. Az adatvédelmi biztos szerint a poligráf alkalmazása a büntetőeljáráson kívül megengedhetetlen. Egy vállalati hazugságvizsgálattal fogalakozó cég vezetője viszont úgy véli, jó megoldás lehet a kiszivárogtató megtalálásához.
A júliusi emelkedést követően augusztus végére jelentősen, 5 ponttal csökkent a hvg.hu NetHangulat index értéke – derül ki az NRC Piackutató legutóbbi felméréséből. Érdekes, hogy miközben az ország helyzetének megítélése nem romlott jelentősen, az internetezők közel háromnegyede mégis úgy gondolja, hogy Magyarországon rossz irányba mennek a dolgok.
Valószínűleg lezárja a rendőrség a Kármán Irén ügyében végzett nyomozást, amint megkapja a fizikus szakértő véleményét. A szakembert annak a kötélnek a vizsgálatára kérték föl, amellyel az újságírónő kezét összekötözték. Kármán szerint a rendőrök nem sok eredményt várnak ettől a vizsgálattól.
Dugó alakulhat ki Budapest belvárosában, a Kodály köröndnél ma délután négy óra körül, miután a csepeli Duna-part beépítése ellen demonstrál egy civil szervezet a tervezett lakóparkot építő Elephant Holding székházánál.
Újabb zuglói ügy kerül az MSZP Budapesti Etikai és Egyeztető Bizottsága (BEEB) asztalára, miután fegyelmi eljárás indítását kérte a párt XIV. kerületi szervezetének egyik tagja. A hvg.hu úgy tudja, hogy Szücs István helyi elnök és Csák Ferenc elnökhelyettes ellen a vizsgálatot azért kezdeményezték, mert az elnökség a BEEB elmarasztaló határozata alapján elismerte, hogy alapszabály-ellenes volt a tavalyi tagfelvételi moratórium, tehát tudatában voltak akkori hibás intézkedésüknek.
A metró, a HÉV és a fogaskerekű esetében 20 százalékos minimális szolgáltatást, míg a busz, a villamos és a troli esetében azt javasolták a szakszervezetek a BKV vezetésének, hogy az esetleges szeptember 4-i sztrájk alatt csak óránként induljanak a járatok.
Nyolc Vas megyei középiskolában kezdődik meg ebben a félévben az elektronikus osztálynapló tesztelése. A naplóba a neten keresztül a szülők bármikor betekinthetnek, sőt SMS-t is kérhetnek csemetéjük jegyeiről - írja a Vas Népe.
A kereskedelmi láncok kezdik konzumünneppé varázsolni az iskolakezdést, pedig a nyaralásban anyagilag kimerült családoknak így is éppen elég nagy teher a beiskoláztatás. Mire mennyit költünk, amikor iskolába küldjük csemeténket? Rövid áttekintés.
Két zavargó büntetését is felfüggesztett börtönre enyhítette a bíróság. Olyan alkalommal és olyan fiatalemberek követtek el köztörvényes bűncselekményt, akik egy átlagos esetben nem kerülnének bíróság elé - indokolt a bíróság.
Budapesten öt éve nem javul az életminőség a fővárosiak szerint, akik elsősorban az egészségügyi ellátás és a közlekedés megítélésén keresztül értékelik a városvezetés munkáját is - derül ki a Szonda Ipsos reprezentatív felméréséből.
Kiskorú veszélyeztetésének gyanúja kapcsán indították el a nyomozást a BRFK-n annak a két és féléves kisfiúnak, Takács Dominiknak az ügyében, aki több, mint három hete tűnt el a Margitszigetről.
Tagadta Földesi-Szabó László, hogy az Egymásért Alapítvány védelme érdekében épített volna ki nemzetbiztonsági kapcsolatokat. A szervezet elnöke a Népszabadságnak adott interjújában arról is beszélt, hogy az alapítvány által felkért igazságügyi vámszakértő szerint az adományok felhasználásának a célja, vagyis a rászorulók segítése nem változott azzal, hogy nem az árut osztották szét, hanem az értékesítésből befolyt pénzzel támogatták őket.
Megszűnik a Team Cornix országúti kerékpáros csapat, mert a magyar szövetség a bajnokságot megnyerő versenyzője, Szeghalmi Bálint helyett Bodrogi Lászlót nevezi a stuttgarti világbajnokságra.
Észrevette, hogy egyre kevesebb a pozitív hős? Megmutatjuk, miért volt kellemes a mozi a világháború után, és hogyan tűnt el a határ a hazugság és a valóság közül.