szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Április vége előtt, április 20-a körül történik meg a szabad demokrata miniszterek által vezetett minisztériumok átadás-átvétele - közölte Budai Bernadett a szerdai budapesti kormányszóvivői sajtótájékoztatón.

Arra a kérdésre, hogy ennek a technikai lebonyolítása miként alakul, a szóvivő azt mondta: ezek a minisztercserék nem különböznek a tárcák élén történt korábbi váltásoktól. 

Az az állami vezető, aki egy évnél kevesebbet töltött beosztásában, nem kaphat végkielégítést, aki egy és három év közötti hivatali idővel rendelkezik, felmentés esetén háromhavi, lemondás esetén másfél havi végkielégítésben részesül - mondta Budai Bernadett. Három évnél hosszabb hivatali idő esetén felmondásnál hat-, lemondásnál háromhavi összeget kap az állami vezető - tette hozzá a kormányszóvivő.

Felhívta a figyelmet arra, hogy például Horváth Ágnes egészségügyi miniszter hivatali idejébe nem csak a miniszterséggel töltött idő számít bele, mert a politikus korábban államtitkár volt, és az a poszt is állami vezetői beosztásnak számít. "A miniszterelnök felkérte a távozó minisztereket, hogy a következő egy hónapban már ne hozzanak olyan döntéseket, ne írjanak alá olyan dokumentumokat, amelyeknek hosszú távú következményei vannak" - mondta Budai Bernadett.

A kormányszóvivő arról is beszámolt, a kormányülésen jelen volt a liberális párt mindhárom minisztere, akik közül ketten - Fodor Gábor és Kákosy Csaba - Gyurcsány Ferenc miniszterelnök kérdésére megerősítették, hogy lemondanak.

Budai Bernadett közölte: a minisztériumok átadás-átvétele jogszabályi előírás alapján történik. Ennek részleteit ismertetve elmondta: az átadás-átvételkor jegyzőkönyv készül, amely tartalmazza a minisztérium gazdálkodására vonatkozó legfőbb adatokat, így a szerződésállományt és a tárca szervezeti egységeinek soron következő feladatait. A jegyzőkönyv ugyancsak magában foglalja a már meglévő, illetve a folyamatban lévő pályázatokat és fejlesztési ügyeket, a minisztérium háttérintézményeinek tevékenységéről és feladatairól szóló beszámolót, illetve a tárca belső szabályozásait, például a miniszteri utasításokat.

A kormányszóvivő egy kérdés kapcsán kitért arra is, hogy a tárcák átadás-átvétele során nem számítanak fennakadásra a jogszabály-alkotásban.
 
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Gyurcsány fogadkozik

Gyurcsány Ferenc szerint kisebbségi kormányzás esetén sem lesz a kabinetje „béna kacsa”: aktív, cselekvő politikát folytatnak majd, sok jó kezdeményezéssel. A miniszterelnök erről a Magyar Televízió Nap-kelte című műsorában beszélt.

MTI Itthon

Április 27-én dőlhet el végleg a koalíció sorsa

Az SZDSZ ügyvivő testülete (üt) egyhangúlag határozott arról, hogy a párt országos tanácsa április 5-i ülésén két rendkívüli küldöttgyűlés összehívásáról döntsön - mondta el Gusztos Péter frakcióvezető-helyettes az ügyvivő testület ülése után tartott budapesti sajtótájékoztatóján kedden késő este.

MTI Itthon

„Szadi Jani veszekszik Szoci Ferivel”

Navracsics Tibor szerint „rizikós vállalkozás” a kisebbségi kormányzás, mert még szűkebb lesz a kormány mozgástere, mint eddig. A Fidesz frakcióvezetője erről a TV2 reggeli műsorában beszélt.

MTI Itthon

Hivatalosan is lemondtak az SZDSZ-es miniszterek

Gyurcsány Ferenc kérdésére a kormányülésen a szabad demokrata miniszterek hivatalosan is megerősítették távozásukat a kormányból – közölte Daróczi Dávid kormányszóvivő.

hvg.hu Itthon

Megbénul-e a kisebbségi Gyurcsány-kormány? - forgatókönyvek

Ha az SZDSZ kilép a koalícióból, Gyurcsány Ferencnek három választása marad, de ezek közül a kisebbségi kormányzás most a legvalószínűbb. A Demos tavalyi tanulmánya - mintha a jövőt látta volna - a liberálisok kilépéséből kiindulva vázolta fel a kisebbségi kormányzás lehetséges forgatókönyveit.