szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Tarr Péterrel, a HírTv vezérigazgató-helyettesével készített interjút a Kreatív, hogy milyen változások történtek a Simicska Lajos kirohanásáról elhíresült nap óta. A csatornát a béke szigeteként jellemzi, megszűnt az a gyakorlat, hogy a kormány emberei heti rendszerességű eligazításokat tartottak a szerkesztőségben.

Simicska Lajos 2015. február 6-án kelt ki önmagából, amikor telefonon értesült arról, hogy médiabirdalmát szétfeszítették a belső ellentétek az Orbán Viktorral folytatott háború következtében, a miniszterelnököt "gecinek" nevezte, és megszabadult a szerkesztői gárda kevésbé lojális tagjaitól, többen önként távoztak.

Tarr Péter az interjúban úgy emlékezik, hogy az esetet övező kapkodás és bizonytalanság óta felszabadult a szerkesztőség, ő maga a cég és a kollégái iránt érzett lojálitás miatt döntött a maradás mellett. A Nemzeti Együttműködés Rendszeréből való kirúgásként élte meg Tarr a napot, azóta ellenzékiként kezelik a HírTv-t is a kormányzatban, munkatársaikat pedig a korábbi vezetőség fenyegető, az állami köztelevízió csábító megkeresésekkel próbálta elhívni a szerkesztőségből. Fenyegetésen azt érti, hogy azzal riogatták kollégáit, a HírTv úgyis lehúzza a rolót, és még sóval is beszórják a helyét.

"Korábban ez a televízió ezer szállal a kormánypártokhoz köthető médium volt. A kormány kommunikációjáért felelős emberek heti rendszerességgel jártak be eligazítani a vezérkart" - jellemezte Tarr az egykori helyzetet, de azóta ezek a személyek szóba sem állnak a szerkesztőséggel. Többé nem kellett engedélyt kérni a ki nem mondott szabályok miatt a vezetőségtől, attételesen a kormányzat embereitől arra, hogy kiket hívnak be műsorba vagy milyen témákat dolgoznak fel - mondta. Ezt azóta felszabadulásként élte meg a HírTv, elfelejthették az öncenzúrát és a régi reflexeket - fogalmazott Tarr.

Azóta nem kormányellenes, hanem kritikus jobboldali konzervatív csatornaként igyekeznek működni, viszont az állami hirdetések elmaradása miatt a piacról újabb nézői csoportokat kellett bevonzainuk, ezt egy arculatváltással együtt lépték meg - magyarázta Tarr, aki szerint a számok számukra biztatóan alakulnak, sőt úgy látja, hogy az ország további hírtelevíziókat is elviselne.

Simicska Lajosról annyit árult el Tarr, hogy számára a nézettségi számok nem elsőrangúak - csak az egyébként szaporodó hirdetőknek -, és hosszabb távon is finanszírozná a csatornát, ugyanis a vállalkozó hosszú távra tervez, de céljairól nem tudott nyilatkozni a vezérigazgató-helyettes.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!