Az EU biztosa a munkaerőmozgás korlátozása ellen
Eurostat: viszonylag gyorsan nőtt a bérköltség Magyarországon
Az EU statisztikai szervezete, az Eurostat közzétette, hogy az úgynevezett euróövezetben (12 tagország) az egy órára jutó munkaköltségek átlagban 3,1 százalékkal haladták meg az idei első negyedévben az egy évvel korábbiakat.
Az euróövezetben 8,6 százalékos a munkanélküliség
Az euróövezetben júliusban átlagosan 8,6 százalékos volt a munkanélküliség, kissé kisebb a júniusi 8,7 százalékosnál, és a legkisebb két és fél éven belül, jelentették az EU statisztikai hivatalában csütörtökön.
FT: be kell engedni az EU-ba a kelet-európai munkaerőt
Az Európai Unió új tagországainak munkaerejét sújtó nemzetközi korlátozások felszámolását sürgette a Financial Times brit pénzügyi-politikai lap a brüsszeli kiadásának szerdai vezércikkében, azzal érvelve, hogy a bevándorló alkalmazottak segíthetnek elérni azt a gazdasági lendületet, amelyre az uniónak szüksége van.
Melyik EU-tagállamban dolgoznak szívesen a magyarok?
A munkaerőpiaci korlátozást nem alkalmazó régi európai uniós országok, így az Egyesült Királyság, Írország, Svédország az új tagállamok állampolgáraitól a munkaerőpiaci rések betöltését várták – utal rá az Európai Foglalkoztatási és Szociális Hírlevél legújabb száma. A legtöbb magyar mégsem ezekbe az európai országokba ment dolgozni.
Már 230 ezer kelet-európai munkakereső Nagy-Britanniában
Több mint 230 ezer kelet-európai érkezett egyetlen év leforgása alatt, ez év június elejéig, munkát vállalni Nagy-Britanniába - olvasható egy friss brit kormányjelentésben. Ez aláhúzza, hogy korábban úgy becsülték: az EU kiszélesítésével legfeljebb évi 13 ezer munkás érkezik majd Kelet-Európából.
Nem változott a munkanélküliség az euróövezetben és az EU-ban
Az euróövezetben júniusban átlagosan 8,7 százalékos volt a munkanélküliség, annyi, mint májusban, amikor kissé csökkent az arány az áprilisi, 8,8 százalékhoz képest, közölték az EU statisztikai hivatalában.
A munkaerőmozgás korlátozása már indokolatlan az EU-ban
Egy brüsszeli polgárjogi szervezet vizsgálata megállapította: nem igazolódtak a félelmek, hogy az unió új tagállamaiból kiáramló munkaerő elárasztja majd az EU régi tagállamait. Még abban a három uniós tagországban is töredékét teszi csak ki az új tagországokból érkezettek aránya az összes foglalkoztatottnak, amelyek nem vezettek be az új tagországokkal szemben foglalkoztatási korlátozásokat.
Egyre több a részmunkaidős Európában
Idén májusában az EU 25 tagországában 8,8 százalékos munkanélküliségi rátát jegyeztek, szemben az egy évvel korábbi 9,1 százalékkal. A munkanélküliség Írországban a legalacsonyabb (4,2 százalék) és Lengyelországban a legmagasabb (17,8 százalék). (Az Egyesült Államokban ugyanekkor 5,1 százalékot regisztráltak.)
Nem tűri az EU az új tagok munkaügyi megkülönböztetését
Az Európai Bizottság szerdán határozott hangú figyelmeztetést intézett Hollandiához amiatt, hogy a holland hatóságok indokolatlan korlátozásokat alkalmaznak a kelet-közép-európai munkaerővel szemben. A testület két hónapot adott Hollandiának a változtatásra, máskülönben – mint figyelmeztetett – az Európai Bíróság elé viheti az ügyet.