szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A 2009 első háromnegyed évi adatokhoz képest idén 18 százalékkal több fizetésképtelenségi eljárást indítottak vállalkozásokkal szemben - közölte elemzésében a Coface Hungary hitelminősítő.

Idén az első kilenc hónapban összesen 24 376 fizetésképtelenségi eljárást regisztráltak Magyarországon, ez 18 százalékkal több mint az előző év azonos időszakában, ugyanakkor a növekedés üteme lassuló tendenciát mutat - ismertette a Coface Hungary legfrissebb elemzésének adatait Bagyura András, a cég kereskedelmi vezetője szerdán Budapesten sajtótájékoztatón. 

A fizetésképtelenségi eljárásokon belül 13 258 volt felszámolási eljárás, 22 százalékkal több mint 2009 január-szeptemberben, míg a végelszámolások száma 11 százalékkal, 10 848-ra nőtt - mondta a vezető. Kárpáti Gábor, a Coface Hungary ügyvezetője hangsúlyozta: Európában Magyarországon a legmagasabb a fizetésképtelen cégek aránya, a cégek több mint fele számít kimondottan vagy közepes mértékben kockázatos üzleti partnernek, ami a közép-kelet-európai régiós átlagot is meghaladja.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Gazdaság

Coface: még fájdalmas idők jönnek Európában

Három ország kapta vissza a válságot megelőző minősítését, de a Coface arra figyelmeztet, hogy az euróövezetben lassabb fellendülés várható. Magyarországon viszont olyan ágazatokban is a kockázatok növekedésére kell számítani, amelyek globális és regionális trendjei egyébként javulást ígérnének.

MTI Gazdaság

Magyarország csak kullog a tényleg feltörekvő országok mögött

A Coface Nemzetközi Hitelbiztosító a napokban három feltörekvő országot – Törökországot, Brazíliát és Oroszországot – minősített fel. Törökországnak és Brazíliának már a válságot megelőzőhöz képest is jobb minősítése van, míg Oroszország, amelyet súlyosabban érintett a krízis, visszakapta a korábbi besorolását.

hvg.hu Gazdaság

A borzalmas fizetési morál megöli a magyar vállalatokat

Az idei év első negyedében 2009 hasonló időszakához képest 12 százalékkal nőtt a cégek fizetésképtelenségi mutatója. A leginkább kockázatosnak továbbra is az építőipari és a kereskedelmi vállalkozások számítanak, de erősen megnövekedett az eljárások száma az ingatlanközvetítőknél is.